Nikodem KUBICA
Nikodem Kubica z Bolęcina jest uroczym sześciolatkiem. O takich dzieciach jak Nikoś mówi się „żywe srebro”, wszędzie było go pełno. Trudno było za nim nadążyć – gra w piłkę, jazda na rowerze, pływanie – wtedy był w swoim żywiole. Uwielbiał występować na scenie – recytowanie wierszyków i śpiewanie piosenek to jego pasja. Choroba zabrała mu to, co najbardziej kochał robić.

Wiosną 2018 roku u chłopca wystąpiły napadowe zaburzenia świadomości – nagłe kilkusekundowe ataki „wyłączenia”, które zostały zdiagnozowane jako padaczka. Konieczność wykonania kolejnych badań, w tym rezonansu magnetycznego ujawniła nowotwór płata skroniowego. W lipcu wykonana została biopsja guza, po której wystąpiły powikłania: niedowład prawostronny. Aby jak najszybciej wrócił do ulubionych zajęć czeka go intensywna rehabilitacja, potrzebuje również wsparcia wielu specjalistów.

Konieczne są leki, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt do rehabilitacji, wizyty u specjalistów z zakresu neurologii, neurochirurgii, psychologii, ortopedii, rehabilitacji oraz neurologopedii, dojazdy do ośrodków, szpitali, poradni oraz na zabiegi rehabilitacyjne. Koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego razem z rodzicami apelujemy o wsparcie procesu rehabilitacji Nikodema. Każda nawet najmniejsza pomoc przybliża go do powrotu do zdrowia.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 21.08.2018

 

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
28 1050 0099 6781 1000 1000 0763
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Nikodem KUBICA”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl