Oliwia KUŚMIERSKA
Oliwia Kuśmierska z Rudy Śląskiej ma niespełna 5 lat, a już zdążyła bardzo wiele doświadczyć. Na początku 2015 roku trafiła do szpitala w swojej rodzinnej miejscowości z powodu wystąpienia anemii oraz utrzymującego się od kilku tygodni osłabienia organizmu. Wykonane wówczas badania dały podstawy do tego, by Oliwia trafiła na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala. Tam przeprowadzono kolejne, bardziej szczegółowe badania, które wykazały obecność guza jamy brzusznej-Neuroblastoma III stopnia. Obecnie dziewczynka poddawana jest specjalistycznemu leczeniu, a w przyszłości planowany jest m.in. autoprzeszczep komórek macierzystych oraz radioterapia. Po zakończonym leczeniu w Polsce, istnieje możliwość jego kontynuacji za granicą, niestety ten rodzaj terapii nie jest finansowany przez NFZ.

Dla Oliwii ogromnym wsparciem są jej trzy siostry, z którymi spędza każdą wolną chwilę. Jak to wśród małych dziewczynek, do ulubionych zajęć Oliwii należy zabawa lalkami oraz wszelkie aktywności plastyczne. Jednak obok tego Oliwia świetnie odnajduje się w świecie nowoczesnych technologii i z powodzeniem gra na tablecie.

Wspólnie możemy pomóc rodzinie Oliwii uzbierać potrzebną kwotę. Każda, nawet najmniejsza suma zwiększa szanse dziewczynki na rozpoczęcia leczenia za granicą, które w jej przypadku jest niezbędne. W imieniu Oliwii i jej rodziny bardzo prosimy Państwa o pomoc.

*Apel powstał o informację z dnia 19.11.2015r.

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
72 1050 0099 6781 1000 1000 0456
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Oliwia Kuśmierska”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl