Szymon Galiński z Gliwic

Szymon jest blisko 5-letnią nadzieją polskiej piłki nożnej. Od kiedy ukończył roczek z piłką niemal się nie rozstawał. Teraz niestety swój strój piłkarki0, korki i ukochane resoraki musiał pozostawić w domu, aby z mamą rozpocząć leczenie w Klinice w Zabrzu.

Choroba Szymona rozpoczęła się dość niepozornie, niemal bezobjawowo. Nic nie wskazywało na to, że coś dzieje się w Szymona organizmie. Jedyną rzeczą, która bardzo zaniepokoiła mamę była jego bladość, więc 25 września wybrała się do poradni z prośbą o wykonanie kontrolnej morfologii.

Dwa dni późnij Szymon leżał już na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Po wykonaniu mielogramu padła diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna.

Od rozpoczęciu leczenia Szymon większość czasu spędził w szpitalu. Obecnie jest już po pierwszym cyklu chemioterapii. I chociaż tęskni za domem, w szpitalu szybko się zaaklimatyzował, chętnie angażuje się w proponowane aktywności, uwielbia zabawy z innymi dziećmi.

Rodzice wierzą, że wspólnymi siłami oraz Państwa pomocy, jak najszybciej uda się pokonać chorobę.

Koszty leczenia osób chorych onkologiczne, a także koszty rehabilitacji są bardzo wysokie, dlatego Państwa pomoc jest nieodzowna. Przyczyńmy się zatem do tego, aby udało im się wytrwać w tej trudnej życiowej próbie.

*Apel powstał o informację z dnia 29.05.2014r.

Warszawa 02-047, ul. Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
1 % KRS 0000248546
cel szczegółowy: Szymon Galiński