Warsztaty plastyczne oraz aukcja prac dziecięcych "Doceń mnie"

WIELE PIĘKNYCH POMYSŁÓW RODZI SIĘ ZUPEŁNIE PRZYPADKOWO

KTOŚ RZUCA KILKA SŁÓW, KTOŚ INNY JE CHWYTA I ROBI Z NICH "LATAWCE"

KTÓRE DO NIEBA SIĘ UNOSZĄ...

Ta historia rozpoczęła się od dwóch obrazów, namalowanych przez osobę niepełnosprawną, które zostały przyniesione przez jednego z rodziców do szpitala, z myślą o "potencjalnej" aukcji. Pomysłu aukcji, póki co, nie było, ale były obrazy.

W ten sposób zrodziła się pewna koncepcja. Jola Czernicka, zaprzyjaźniona z bytomską Galerią Sztuki Użytkowej "Stalowe Anioły", zaproponowała jej właścicielce - Magdalenie Tomal - Wichrowskiej - warsztaty artystyczne na zabrzańskim Oddziale. Pomysł się spodobał i kilku artystów związanych z galerią, zadeklarowało swoją pomoc. Koncepcja była dość prosta. Artyści pomagają małym pacjentom przygotować prace, które zostaną wystawione na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na letni wypoczynek. I tak, przez cały miesiąc luty 2005, artyści dwa razy w tygodniu odwiedzali zabrzańską Klinikę, żeby razem z dzieciakami robić mozaiki, witraże, grafiki, akwarele. Zabawa przy tym była wyśmienita, a prace, które powstały, zaskakująco piękne.

Pełna wrażeń aukcja, której współorganizatorem była  Fundacja Na Rzecz Dzieci Chorych Na Białaczkę I Inne Choroby Układu Krwiotwórczego , zakończyła się ogromnym sukcesem. Sala Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, wypełniła się po brzegi gośćmi o wielkich sercach i hojności, którzy nie tylko docenili pracę dzieci, ale byli zachwyceni jej efektami. Wszystkie prace zostały zlicytowane za niebagatelną kwotę  16 tysięcy złotych . Tego chyba nikt się nie spodziewał: ani dzieciaki, ani zaangażowani w warsztaty rodzice, ani organizatorzy.