404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
Przejdź do treści
Ustawienia
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących
  • switch to english page
Fundacja Iskierka
ORGANIZACJA POŻYTKU
PUBLICZNEGO NA RZECZ DZIECI
Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ
Childhood Cancer International EUROPE Logo
Nasze social media
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
NA RZECZ DZIECI Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

Mówią o nas

MÓWIĄ O NAS

Dlaczego warto współpracować z ISKIERKĄ?

 
 

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu

„Od wielu lat w sposób bardzo profesjonalny Fundacja wspiera małych pacjentów z chorobami hematologicznymi i nowotworowymi. Dzięki niej możliwe było przeprowadzenie remontu oddziału, który nabrał nowej jakości i pięknych bajkowych kolorów. (...) Fundacja obecna jest na oddziale niemal codziennie, jej wolontariusze organizują różne zajęcia dla dzieci, pozwalają pacjentom zapomnieć o nie łatwej rzeczywistości szpitalnej. Te wszechstronne działania pomagają na pełny powrót pacjenta do normalnego życia i integracje z rówieśnikami”

dr n. med. Dariusz Budziński – Dyrektor Szpitala 
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański - Ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii

    Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

„Jestem pełna wdzięczności i szacunku dla Zespołu Fundacji za tak głębokie zaangażowanie w niesieniu pomocy dzieciom z chorobą nowotworową i świadczenie jej pod ciekawą i radosną postacią oraz podziwu dla pomysłowości, a pomysły mają pozytywnie nieprzewidywalne i skuteczne w działaniu”

dr n. med. Grażyna Sobol - 
wieloletnia Ordynator Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii 

  „Współpraca naszego oddziału z Fundacją ISKIERKA trwa już kilka lat. Przez ten okres uzyskaliśmy znaczące wsparcie w postaci zakupu sprzętu pozwalającego na rozszerzenie naszej działalności i podniesienie jej jakości. (..) Jednak to nie tylko pomoc dla oddziałów taki jak nasz, ale całość działalności Fundacji budzi największy podziw. Trudno zapomnieć wzruszenie jakie odczuwałem, i które towarzyszyło chyba wszystkim uczestnikom organizowanych przez Fundacje Koncertów Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej. Fundacja ISKIERKA budzi jednoznacznie pozytywne skojarzenia również dzięki nieposzlakowanej uczciwości i głębokiemu zaangażowaniu jej zespołu, znakomicie prowadzonego przez Panią Jolę Czernicko-Siwecką”

dr hab. n. med.  Marek Mandera  prof. SUM Kierownik Kliniki Neurochirurgii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 

 


 

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii

„Fundacja ISKIERKA towarzyszy nam od lat. Dzięki jej działaniom mamy pięknie wymalowany oddział, świetlicę, zostaliśmy doposażeni w specjalistyczny sprzęt. (...) Fundacja dofinansowuje programy naukowe, by poprawić jakość diagnostyki białaczek. Podejmuje działania, by globalnie rozwiązać problem (...) To naprawdę iskierka radości, dobroci, optymizmu, zapału do działań o lepszą teraźniejszość i przyszłość onkologii dziecięcej.”

dr n. med. Maria Wieczorek – Ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej
 


 

Polska Rada Biznesu – Kapituła Nagrody im. Jana Wejcherta

„Wszyscy laureaci tegorocznej (2014) Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta swoim życiem i latami pracy dają przykład jak konstruktywnie kreślić wizje, wdrażać nakreślone plany i osiągać sukcesy, czy pomagać potrzebującym w skuteczny, systemowy sposób. Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem Państwa osiągnięć. Z całą pewnością wspieranie osób takich jak Laureaci Nagrody oraz inspirowanie ich naśladowców przez opowiadanie historii ich dokonań jest wyrazem gospodarczego patriotyzmu.” 
 

Dariusz Mioduski, Aldona Wejchert, Zbigniew Niemczycki

   Anna Komorowska – Małżonka byłego Prezydenta RP

 „Cieszę się, że ta cykliczna, niezmiennie ważna i cenna inicjatywa (koncerty Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej – przyp.) spotyka się co roku z uznaniem i wsparciem znanych i lubianych polskich wykonawców, wspólnie bawiących się z chorymi dziećmi, które z niecierpliwością czekają na ten występ cały rok.”

 


 

 Unilever Polska S.A.

„Rzecz jasna mamy inne priorytety w pracy, niemniej cały czas pojawia się współpraca na linii „Iskierka – Unilever”. Najczęściej jest to czerpanie inspiracji z szalonych, fundacyjnych aktywności i kubeł zimnej wody , który pozwala z dystansem spojrzeć na te wszystkie „targety”, workplany”, „scorecardy” i „strategie”. (...) Za każdym razem jednym głosem stwierdzamy, że jesteśmy coraz lepszym Zespołem i zdobywamy doświadczenia, które zostają głęboko w każdym z nas, czyli w człowieku, a nie tylko pracowniku dużej, znanej między narodowej korporacji, jaką jest Unilever.”

Agnieszka Grzywaczewska, HR Manager, Coach ICC

  TAX-NET Sp. z o.o.
 „Z pełnym przekonaniem twierdzimy, że Fundacja ISKIERKA w sposób rzetelny i wiarygodny wypełnia rolę organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy pełni uznania pracy wymagającej od wszystkich działających w Fundacji zaangażowania, sprawności organizacyjnej i profesjonalnemu, niezwykłego wysiłku, poświęcenia oraz oddania.”

Grzegorz Wicher, Prezes Zarządu

 


 

Benjamin Moore Polska Sp. z o.o.

„Wszystkie działania pracowników Fundacji ISKIERKA ukierunkowane są w celu stworzenia dzieciom optymalnych warunków w długotrwałym i niezwykle ciężkim procesie leczenia. Działalność Fundacji cechuje się najwyższym poziomem profesjonalizmu, rzetelności i odpowiedzialności za powierzone środki pomocowe. W związku z powyższym, gorąco rekomendujemy współpracę z Fundacją ISKIERKA, jako grupą ludzi z pasją, dla których w temacie pomocy dzieciom nie ma rzeczy niemożliwych.”

Artur Nowak – Dyrektor Marketingu

 


 

LeasePlan Fleet Managment (Polska) Sp. z o.o.

„Z pełnym zaufaniem popieramy działalność Fundacji, bo nadaje ona małym pacjentom iskierkę nadziei, entuzjazmu i odwagi, spełnia ich marzenia, a przede wszystkim poddaje wciąż nowe pomysły na to, jak wytrwale i skutecznie walczyć z chorobą.”

Sławomir Wontrucki – Prezes Zarządu

 


 

SAGE Sp. z .o.o.

„Współpraca z Fundacją i jej wolontariuszami to nie tylko osobista przyjemność, ale również niewiarygodna radość z niesienia pomocy tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Podejście pracowników oraz ich osobiste zaangażowanie bezustannie utwierdzają nas w przekonaniu, że warto, a poświęcony czas i dedykowane środki są wykorzystywane rozsądnie. Wszystkich – zarówno firmy, jak i osoby prywatne – gorąco zachęcamy do współpracy z Fundacją ISKIERKA.”

Izabela Roszkowska-Augustyniak, Dyrektor Marketingu Strategicznego

 


 

Czajka-Auto Sp. z o.o.

„Obserwowaliśmy jak ISKIERKA rozpoczynała swoją działalność od rynku lokalnego. W krótkim czasie dzięki ciężkiej pracy stała się organizacją rozpoznawalną na terenie całego kraju, a nawet za granicą. ISKIERKA podporządkowała swoją działalność dobru dzieci i młodzieży walczących z chorobą nowotworową. Dla tej Fundacji nie ma rzeczy niemożliwych. (…) To wielki zaszczyt dla naszej firmy móc współpracować z tą organizacją, dzięki temu wiemy że uczestniczymy w czymś naprawdę istotnym.”

Mateusz Malok, V-ce Prezes Zarządu

 


 

Hotele Diament

„Połączenie biznesu i aktywności prospołecznej przynosi ogromną korzyść zarówno Fundacji oraz jej Podopiecznym, jak i naszej Spółce. Cieszymy się, że dzięki wsparciu okazanemu Fundacji możemy być częścią tak wspaniałej inicjatywy i jeszcze efektywniej pomagać najbardziej potrzebującym – chorym dzieciom.”

Andrzej Kłapyta, Dyrektor Handlowy, Wiceprezes Zarządu

 


 

TVP Katowice

„Spełnianie marzeń Dzieci, wspieranie Ich w walce z chorobą i dodawanie nadziei, pozyskiwanie środków na nowy sprzęt i leczenie – to działania, które od lat z podziwem obserwujemy. (...) Wszystkie, dotychczas wspierane przez nas działania Fundacji, były doskonale przygotowane i realizowane, a wspólna praca była dla nas zawsze przyjemnością.”

Joanna Pietrzyba-Waszczak, Kierownik Działu Reklamy, Marketingu i Promocji

 


 

P.P.U.H. „VOIGT”


 „Uśmiech dziecka jest czymś najpiękniejszym na świecie. Często niewiele potrzeba aby go wywołać, ważne jest jednak aby dostrzec, która buzia jest smutna. Tym „sokolim wzrokiem” od uśmiechów obdarzona jest Pani Jolanta Czernicka. (…) Firma nasza współpracuje z Panią Jolantą od lat. Byliśmy razem jeszcze zanim narodził się pomysł Fundacji i jesteśmy nadal. Z wielką przyjemnością wspieramy jej działania, mając doświadczenia z wielu wspaniałych, przeprowadzonych akcji.”

Ludmiła Jama – Voigt, Prezes

 


 

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka

„Działalność Fundacji to nie tylko proste podanie ręki. To duża umiejętność wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci a także niejednokrotnie kreowanie tych potrzeb. (…) „Iskierka” sprawia, że potrafimy na chwile zatrzymać się, pochylić i zadumać nad dniem codziennym tych dzieci i ich rodzin tak ciężko doświadczonych przez los.”

JM Rektor, dr Jadwiga Gierczycka

  

O naszych działaniach  z perspektywy mediów:

 

JedzOnko

- Po drugiej stronie ulicy, TVP, 2019 
- https://katowice.tvp.pl/34569287/jedzonko-z-iskierka, TVP, 2017 
 

Iwona Guzowska i "Kilometry dla hemofilii z ISKIERKĄ

KILOMETRY DLA HEMOFILII. KRÓTKI DYSTANS, WIELKIE WSPARCIE, katowice.tvp.pl, 2016.07.14 
- Kilometry dla hemofilii, radio.katowice.pl, 2016.07.14 

 

KOPALNIA WOLONTARIATU - wielki finał

Chorzów: bajkowa gra terenowa Fundacji Iskierka w Sztygarce, dziennikzachodni.pl, 2016.04.16 
Iskierkowa Kraina Bajek w chorzowskiej Sztygarce, 2016.04.18 
FINAŁ PROJEKTU "KOPALNIA WOLONTARIATU", ComTV.pl, 2016.04.18 
Podopieczni fundacji Iskierka pogodzili bohaterów bajek, katowice.wyborcza.pl, 2016.04.17 
 

Koncert Fundacji ISKIERKA: Mamy tę moc!

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagrała koncert w chorzowskim Teatrze Rozrywki, dziennikzachodni.pl, 2015.11.29 
W Chorzowie zagrała Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, wiadomosci.onet.pl, 2015.11.29 
"Gwiezdne Wojny" i świetlne miecze na koncercie Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, katowice.wyborcza.pl, 2015.11.28 
RAZEM DLA FUNDACJI ISKIERKA W TEATRZE ROZRYWKI, katowice.tvp.pl, 2015.11.28 
Niesamowity koncertu Fundacji Iskierka, tvs.pl, 2015.11.29 
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, comtv.pl, 2015.11.30 

 

Słońce dla ISKIERKI
- Akcja Rosmanna - "Słońce dla Iskierki" nabiera tempa! poradnikhandlowca.pl 2015.07.17 
- W drogeriach Rossmann trwa akcja dla Fundacji Iskierka, poradnikhandlowca.com, 2015.07.10 
Zajęcia z Fundacją Iskierka, Telewizja Zabrze, 2015.06.30 
- ISKIERKOWE obiekty pływające, zabrze.com.pl, 2015.06.30 
- Fundacja Iskierka wysyła łódki na Mazury. Dzieci zostaną w szpitalu, katowice.gazeta.pl, 2015.06.30 
- Plażowanie w szpitalu, radio.katowice.pl, 2015.05.19 
- Szpitalna świetlica zamieniła się w plażę, katowice.tvp.pl, 2015.05.19 
 

ISKIERKOWY Turniej na Kinect dla XBOX
- Wielki finał iskierkowego turnieju na XBOX 360, katowice.gazeta.pl, 2015.02.13 
- Gry multimedialne wsparły rehabilitację onkologiczną najmłodszych, katowice.tvp.pl, 2015.02.12 
 

Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej - JEST RADOŚĆ, JEST MOC! 2014
- Król Julian poderwał Iskierkę do tańca, katowice.wyborcza.pl, 2014.11.30 
- Dziecięca Orkiestra Onkologiczna z Kamilem Bednarkiem. Koncert Fundacji Iskierka, dziennikzachodni.pl, 2014.11.30 
- Kolejny raz zabłysła „Iskierka”, katowice.tvp.pl, 2014.11.29 
- Znów zagra Dziecięca Orkiestra Onkologiczna, regionalna.tvp.pl, 2014.11.28 
 

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta
Wręczono ”biznesowe Oscary”, czyli Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, najlepszym polskim przedsiębiorcom, biznes.onet.pl, 2014.05.15 
- Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, tvn24.pl, 2014.05.16 
- Transmisja z Gali Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, tvn24bis.pl, 2014.05.15 
- Przyznano Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, tvn24.pl, 2014.05.16 
- Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta przyznano po raz trzeci, wirtualnemedia.pl, 2014.05.16 
 
- Gala wręczenia Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, premier.gov.pl, 2014.05.15 
- Polski biznes ma się czym pochwalić. PESA i Grafen z nagrodą Polskiej Rady Biznesu, forsal.pl, 2014.05.15 
- Zaboklicki, Strupiński i Czernicka-Siwecka z nagrodami Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, tvn24bis.pl, 2014.05.15 
- Nagroda im. Jana Wejcherta dla prezes Fundacji ”Iskierka”, rynekzdrowia.pl, 2014.05.18 
- Prezes Fundacji ”Iskierka” z ”biznesowym Oscarem”, niepełnosprawni.pl, 2014.05.16 
- Jolanta Czernicka-Siwecka laureatką nagrody im. Jana Wejcherta w kategorii Działalność społeczna, dziennikzachodni.pl, 2014.05.15 
- Jolanta Czernicka-Siwecka laureatką nagrody PRB im. Jana Wejcherta,mojchorzow.pl, 2014.05.16 
- Wręczono Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, fpbb.pl (Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej- Porozumienie Bez Barier), 2014.05.16 
- Nagrody im. Wejcherta: Zaboklicki, Strupiński, Czernicka-Siwecka, wyborcza.biz, 2014.05.15 
- Tusk: Polska liczy się w Europie także dzięki przedsiębiorcom, pap.pl, 2014.05.15 
- Biznesowe Oscary. Iskierka nadziei, dziendobry.tvn.pl, 2014.05.16 
- Przyznano Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, prestiż.info.pl, 2014.05.16 
- ”Biznesowy Oskar” dla ”Iskierki” za pomoc dzieciom chorującym na nowotwory,tvn24.pl, 2014.05.16 
- Znamy finalistów nagrody PRB im. Jana Wejcherta, tvn24bis.pl, 2014.04.08 
- Finalistka nagrody PRB im. Jana Wejcherta: Jolanta Czernicka-Siwecka z Fundacji „Iskierka”, tvn24bis.pl, 2014.04.28 
- Nagrody im. Jana Wejcherta. Iskierka nadziei i hołd dla ojca, dziendobry.tvn.pl, 2014.04.11 
- Znamy działaczy nominowanych do „biznesowych Oskarów”, niepełnosprawni.pl, 2014.04.29 
- Sylwetki 9 Finalistów III edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, businessnow.pl, 2014.04.08 
- Finaliści „biznesowych Oskarów” wyłonieni, wirtualnemedia.pl, 2014.04.09 
 

Akcja krwiodawstwa w Cieszynie
- Cieszyn, XIV Akcja Krwiodawstwa, ox.pl, 2014.04.01 
 

VIII Karnawałowy Bal Integracyjny
- Bal Fundacji Iskierka. Zabawa jak na Hawajach, gazeta.pl, 2014.02.20 
- VIII Bal Karnawałowy Fundacji Iskierka, dziennikzachodni.pl, 2014.02.20 
 

Mam Haka na Raka
- tvp.pl/katowice, 2014.02.04 
 

Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej - Pasja Życia 2013
- Pasja życia 2013 w Chorzowie. Koncert Fundacji Iskierka, naszemiasto.pl, 2013.12.07 
- Dziecięca Orkiestra Onkologiczna wystąpiła w Chorzowie, onet.pl, 2013.12.08 
- Koncert Fundacji Iskierka, radio.katowice.pl, 2013.12.08 
- Koncert Fundacji Iskierka, tvp.pl/katowice, 2013.12.07 
 

Wizyta na Politechnice Śląskiej - testowanie wirtualnej jaskini 3D
- Wirtualna jaskinia zamiast smutnej sali szpitalnej, gazeta.pl, 2013.11.16 
- Jaskinia 3D na Politechnice Śląskiej w Gliwicach służyć może rehabilitacji, dziennikzachodni.pl, 2013.11.13 
 

Nowa karetka dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka
- Nowa karetka dla noworodków, gazeta.pl, 2013.08.02 
01karetka.jpg 
 

Inne
- Hotele Diament wspierają Fundację Iskierka, propertynews.pl, 2014.04.03 
- Charytatywna aukcja Fundacji „ISKIERKA”, skokinews.com, 2014.03.29 
- Inicjatywy CSR podczas EEC, eecpoland.eu, 2014.04.28 
- Dawać wędkę, a nie rybę, Dziennik Zachodni, 2014.03.26 
20140326_dawac_wedke_a_nie_rybe_dziennik_zachodni.jpg 
 

Innowacyjne zastosowanie technologii Kinect w rehabilitacji
- W szpitalu grają w siatkówkę plażową, Polska Dziennik Zachodni, 2012.03.3-4 
- Uwaga, tygrys w szpitalu…, Rynek Zdrowia, 2012.03 nr3(80) 
- Pyszna zabawa i rehabilitacja, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, 2012.03.28 
- Xbox i Kinect w szpitalu. Dla dzieci chorych na raka, Gazeta.pl, 2012.03.28 
- Xbox dla chorych dzieci, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, 2012.03.29 
- Igry protiw raka, Gospodarka w 21 wieku (wyd. moskiewskie), 2011.06 
- Dzieci na onkologii też grają w piłkę, Gazeta Wyborcza, 2011.10.26 
- Zabawa jest najlepszym lekiem, Dziennik Zachodni, 2011.12.24-26 
- Terapia poprzez zabawę, Wrocławek.com, 2011.06.22 
- Dzieci z onkologii będą rehabilitować się przy Xboxie, TuWrocław.com, 2011.06.22 
- Gry komputerowe pomogą dzieciom, Radio Wrocław, 2011.06.21 
- Czas na nowe technologie (ok. 3 minuta), Telewizja Polska, 2011.06.18 
- Prof. Urasiński: To ważna zabawka, Gazeta Wyborcza Szczecin, 2011.06.14 
- Nowoczesna konsola do gier dla małych pacjentów, Głos Szczeciński, 2011.06.14 
- Lady Gaga pomaga, czyli nowy sprzęt na Unii Lubelskie, Gazeta Wyborcza Szczecin, 2011.06.14 
iskierka_wystawa_05 
- Rehabilitacja ruchowa z Xboxem, Radio Szczecin, 2011.06.13 
- Najnowsza technologia w rehabilitacji małych pacjentów, Szczecin.eu, 2011.06.10 
- Jak uczynić szpital bardziej przyjazny dzieciom? Portal Stetinum.pl, 2011.06.10 
- Program komputerowy pomaga dzieciom wyzdrowieć. Mają wirtualny świat w szpitalnych salach. Polska Dziennik Zachodni, 2011.05.25. 
- Zapomnieć o chorobie, Telewizja Polska, 2011.05.20 
- Szpital w Prokocimiu. Bawią się o jednocześnie rehabilitują, Gazeta Krakowska, 2011.05.24 
- W szpitalu można zapomnieć o bólu, Gazeta Krakowska, 2011.05.21 
- Nowoczesna gra interaktywna trafiła do Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Radio Kraków, 2011.05.20 
- Kraków: elektroniczne gry pomogą w rehabilitacji dzieci chorych na raka, Portal Rynek Zdrowia.pl, 2011.05.17 
- Mali pacjenci DSK dostali konsole do gier z kinect, Dziennik Wschodni, 2011.03.23 
-  Pacjenci DSK  otrzymali konsolę do gry, Radio ER, 2011.03.22 
- Rehabilitacja z uśmiechem. Nowy sprzęt w DSK, Gazeta Wyborcza Lublin, 2011.03.22 
- Mali pacjenci w grze, Gazeta Wyborcza Lublin, 2011.03.22 
- Chore dzieci z DSK dostały nowoczesną konsolę, Kurier Lubelski, 2011.03.22 
- Konsola odskoczną od rzeczywistości, Kurier Lubelski, 2011.03.22 
- Chorym dzieciom. Kinect w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Telewizja Polska, 2011.03.22 
- Chorym dzieciom, Panorama TVP Lublin (ok. 17 minuta), 2011.03.22 
- Technologia Kinect dla najmłodszych, ITVL.pl, 2011.03.22 
- Sprzęt elektroniczny umila czas małym pacjentom,  Radio Łodź, 2011.02.23 
- Prezent jak marzenie, Gazeta Wyborcza, 2010.12.23 
- Świąteczny prezent od Iskierki, Polska Dziennik Zachodni, 2010.12.23 
- Onkologia: rehabilitacja poprzez grę komputerową, Portal RynekZdrowia.pl, 2010.12.23 
- Podopieczni Iskierki mają tygrysa, plaże i wyścigówki, Gazeta Wyborcza, 2010.12.22 
- Znokautować chorobę, Chorzowianin, 2010.12.22 
- Rehabilitacja przez gry, Radio Katowice, 2010.12.22 
 

Akcja społeczna "Dzień z Iskierką"
- Jeden dzień z Iskierką, Gazeta Wyborcza, 2012.02.23 
 

Różne
- Iskierka dodaje nadziei, Dziennik Zachodni, 2011.11.25 
- Ślązacy pomagają coraz hojniej, Gazeta Wyborcza, 2011.07.16 
 

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna - Koncert 2011
- Fundacja Dbam o Zdrowie Przyjacielem "Iskierki", Bez Recepty, 2011.12 nr12(141) 
- Iskierka rozpaliła dobre emocje, Rynek Zdrowia, 2011.12 nr 12(77) 
- Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagrała w Chorzowie. A zaśpiewali z nią dziennikarze, Dziennik Zachodni, 2011.11.28 
- Iskierka zbudowała wieżę marzeń, Gazeta Wyborcza, 2011.11.28 
- Zaśpiewaliśmy dla dzieci, Gazeta Wyborcza, 2011.11.28 
- Na 40 głosów zaśpiewają dla dzieci, Dziennik Zachodni, 2011.11.26 
- Mali pacjenci, lekarze i gwiazdy znów stworzą wyjątkową orkiestrę, Dziennik Zachodni, 2011.11.24 
- Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagra w Teatrze Rozrywki, Dziennik Zachodni, 2011.11.23 
- Gwiazdy na koncercie dla Iskierki, Dziennik Zachodni, 2011.11.22 
- Wszyscy zagrajmy dla Iskierki, Dziennik Zachodni, 2011.11.16 
- Gwiazdy grają dla Iskierki, Dziennik Zachodni, 2011.11.04 
- Gala wręczenia statuetek „Przyajciele Fundacji ISKIERKA”, Rynek Zdrowia, 2011.11 nr 11(76) 
iskierka_wystawa_10n 
 

Kalendarz ISKIERKI 2012 - aukcja "A co na to dzieci?"
- Dzieci+artyści=sztuka, Gazeta Wyborcza, 2011.10.18 
- Co dzieci zmalowały, Dziennik Zachodni, 2011.10.19 
- Wyjątkowe obrazy pójdą dziś pod młotek w Katowicach, www.mmsilesia.pl, 2011.10.19 
- Licytacja obrazów Iskierki, Gazeta Wyborcza, 2011.10.20 
- Licytowali wspólne prace artystów z ASP i dzieci z „Iskierki”, Dziennik Zachodni, 2011.10.20 
 

Międzynarodowe Igrzyska Zwycięzców w Moskwie
- Podopieczni Iskierki przywieźli z Moskwy medale, Gazeta Wyborcza, 2011.08.09 
 

Remont oddziału onkologicznego z zabrzańskiej Klinice
- Zastrzyk pod dekoracją, Gazeta Wyborcza, 2011.05.26 
- Kolorowo bardziej zdrowo, Echo Miasta, 2011.05.26 
- Bajkowy świat na oddziale onkologii w Zabrzu, Polska Dziennik Zachodni, 2011.05.26 
- Zabrze: fundacja wyremontowała dziecięcy oddział onkologiczny, Rynek Zdrowia, 2011.05.26 
- Fundacja Iskierka wyremontowała oddział hematologii i onkologii dziecięcej w szpitalu w Zabrzu, Polska Dziennik Zachodni/Naszemiasto.pl, 2011.05.26 
- Zabrze: otwarto zmodernizowany dziecięcy oddział onkologiczny, TVS, 2011.05.26 
- Kolorem w chorobę (ok. 07:50 min.)Telewizja Polska, 2011.05.25 
- Otwarcie wyremontowanego oddziału Hematologii Dziecięcej, Telewizja Zabrze, 2011.05.25 
- Kolorowo bardziej zdrowo, Radio Katowice, 2011.05.25 
- Chore dzieci mają kolorowy oddział, Gazeta Wyborcza, 2011.05.25 
- Wyremontowali oddział dla chorych dzieci w szpitalu klinicznym, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, 2011.05.25 
 

Spotkanie z Hrabią Guillaume’em de Louvencourt-Poniatowskim
- Arystokrata zbiera na protezę dla niepełnosprawnej studentki, Gazeta Wyborcza Katowice, 2011.04.19 
- Hrabia Poniatowski pomaga studentce, Polska Dziennik Zachodni, 2011.04.19 
- Hrabia Poniatowski wspiera Fundację „Iskierka”, Biuro Prasowe Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, 2011.04.18 
- Przyjaźń zobowiązuje (ok. 16:40 minuta), Telewizja Polska, 2011.04.18 
- Hrabia pomoże studentce Magdalenie Pierzynie z Chorzowa, TVS, 2011.04.18 
- Katowice: Potomek szlachty pomaga studentce, Polska Dziennik Zachodni, 2011.04.18 
- Magda czeka na hrabiego, Gazeta Wyborcza Katowice, 2011.04.15 
iskierka_wystawa_13n 
 

Wydarzenia różne
- Dzieci pojechały ze szpitala na bal przebierańców, Gazeta  Wyborcza, 2011.02.26 
- Przynieśli uśmiech smutnym dzieciom, Wiadomości24.pl, 2011.01.19 
 

Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej w Operze Śląskiej
Iskierka rozśpiewała bytomską operę,  Gazeta Wyborcza, 2010.12.13 
- Fundacja Iskierka promowała kalendarz,  Gazeta Wyborcza, 2010.12.13 
- Orkiestra na setki serc,  Polska Dziennik Zachodni, 2010.12.10 
- Iskierka gra dla dzieci,  Gazeta Wyborcza/Co Jest Grane, 2010.12.10 
- Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej  - Newsroom, Newsweek, nr 50/2010 
- Gwiazdy „Mam Talent” zagrają specjalnie dla Iskierki,  Gazeta Wyborcza, 2010.11.25 
 

Kalendarz ISKIERKI 2010
- Zamów kalendarz i wesprzyj Iskierkę,  Polska Dziennik Zachodni, 2010.12.14 
- Szymon Majewski pozował z dziećmi,  Gazeta Wyborcza, 2010.12.09 
 

Seminarium: „Wsparcie psychologiczne chorego dziecka i jego rodziny”
- Placebo podane z miłością działa, portal Gazeta.pl, 2010.10.07 
- Seminarium „Wsparcie psychologiczne chorego dziecka i jego rodziny” , InSilesia.pl , 2010.10.07 
- Wsparcie chorego dziecka ważne w procesie leczenia, MedOnet.pl (za: PAP), 2010.10.07 
 

Reportaż o Fundacji ISKIERKA nagrodzony!
- Konkurs o wolontariacie dla dziennikarzy "Tak! Pomagam" rozstrzygnięty, Portal Organizacji Pozarządowych NGO.PL, 2010.09.10 
- Reportaż  "ISKIERKA", realizacja: Brygida Frosztęga - Kmiecik, TVP 2010 
 

Akcja Lato
- Mazury pomogą zapomnieć o chorobie, TVP Katowice, 2010.07.11 
- Rodzinne iskry, Polska Dziennik Zachodni, 2010.09.17 
01mazury.jpg 
 

Międzynarodowe Igrzyska Zwycięzców-Moskwa
- Igrzyska prawdziwych zwycięzców, Magazyn Style, 2010/9 
- W Katowicach uhonorowano medalistów z igrzysk w Moskwie, Radio EM, 2010.07.02 
- Podopieczni Iskierki zaszachowali raka, Gazeta Wyborcza, 2010.07.3-4 
- Roześmiani medaliści zaprezentowali swoje olimpijskie trofea, Polska Dziennik Zachodni, 2010.07.3-4. 
- Medaliści olimpiady onkologicznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, za Polską Agencja Prasową:  m.in.: TVP, Polskie Radio, Portal Rynek Zdrowia, 2010.07.02 
 

Finansowanie Ogólnopolskich badań w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej
- Iskierka wspiera badania, Polska Dziennik Zachodni, 2010.05.12 
- Zachować czujność onkologiczną, Pro Medico, 2010.05 
- Fundacja Iskierka pomaga walczyć z rakiem, Gazeta Wyborcza, 2010.02.05 
 

Justyna Kowalczyk wspiera ISKIERKĘ
 -  Mieszkańcy Kasiny Wielkiej świętowali z Justyną, TVP Kraków, 2010.05.03 
 

Inne
- Dopiero wygrał walkę z nowotworem, musi zmierzyć się z kolejnym, TVS, 2010.09.25 
- Moja córka ma prawo do leczenia, Chwila dla Ciebie, 2010.05.13 
- Rynek jest dla wszystkich, TVP, 2010.03.03 
- Licealista nie ma prawa mieć nowotworu, Gazeta Wyborcza, 2010.03.05 
 

Wielki Bal Charytatywny Wojewody Śląskiego
- Iskierka nadziei dla chorych dzieci, Polska Dziennik Zachodni, 2010.03.30 
- Dar małych pacjentów, TVP, 2010.03.29 
- Perły i smokingi, Polska Dziennik Zachodni, 2010.02.08 
- Wytańczyli dla Iskierki pompy infuzyjne, Gazeta Wyborcza, 2010.02.08 
- Sto par dla Iskierki, Polska Dziennik Zachodni, 2010.02.08 
- Bal u Wojewody, Dodatek specjalny Polska Dziennik Zachodni, 2010.02.06 
- Iskierka miłości do dzieci, Polska Dziennik Zachodni, 2010.02.05 
- "Iskierka" nadziei, Polska Dziennik Zachodni, 2010.02.04 
- Tradycja dobroczynności, Polska Dziennik Zachodni, 2010.02.04 
- Bal charytatywny u wojewody pomoże dzieciom chorym na raka, Polska Dziennik Zachodni, 2010.01.22 
- Wojewoda zaprasza na wielki bal i liczy, że pomoże chorym dzieciom, Gazeta Wyborcza, 2010.01.04 
 

Dziecięca Orkiestra Onkologiczna na Liście Przebojów Radiowej "Trójki"
- Iskierka popularności, TVS, 2010.01.22 
- Pierwszy Przebój Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, Polska Dziennik Zachodni, 2010.01.28 
- Iskierka leczy muzyką, Echo Miasta, 2010.02.04 
untitled4.jpg 
 

Plebiscyt na Kobietę Roku Magazynu „Twój Styl”
- Tak gra armia generała Oskara, Czernickiej i Owsiaka, Gazeta Wyborcza, 2010.01.11 
- Dla kogo tytuł Kobiety Roku? Za nią pójdzie iskierka dla chorych dzieci, Gazeta Wyborcza, 2010.01.07 
 

Nagranie płyty "Moc Marzeń" oraz koncert w Teatrze Rozrywki
- Spełnione marzenia, Goniec Górnośląski, 2009.12.17 
- Moc marzeń, Chorzowianin, 2009.12.16 
- Dzieci z Iskierki promują już swoją druga płytę, Gazeta Wyborcza, 2009.12.14 
- Dzieci chore, ale rozśpiewane. Co to był za koncert!, Gazeta Wyborcza, 2009.12.13 
- Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, Newsweek, 2009.12.13 
- Moc marzeń, Magazyn Psychologiczny Charaktery, 2009 grudzień 
- Dziecięca Orkiestra Onkologiczna nagrała drugą płytę, TV Silesia, 2009.12.12 
- Moc marzeń Iskierki, Echo Miasta, 2009.12.10 
- Iskierki wydały płytę, Dziennik Zachodni, 2009.12.11 
- Kukulska i Urbaniak nagrywają płytę z Iskierką, Gazeta Wyborcza, 2009.09.17 
 

Katowicki Festiwal Biegowy i sprzęt na neurochirurgię
- Świąteczny dar Iskierki, Dziennik Zachodni, 2009.12.23 
- Iskierka wybiegała zdrowie dzieci, Gazeta Wyborcza, 2009.12.23 
- Rektor wybiegał 30 tyś. zł, Echo Miasta, 2009.12.21 
 

Dziecięce Marzenia
- Kasia wymarzyła sobie występ z Feelem, Gazeta Wyborcza, 2009.10.05 
 

"Z Toyotą w Świat"
- Jura jak marzenie, Echo Miasta, 2009.07.06 
- Ania na spotkaniu z Markiem Niedźwiedzkim, Gazeta Stołeczna, 2009.05.23 
 

Odnowiona onkologia w Chorzowie
- Pani Jola rozjaśniła, Echo Miasta, 2009.05.25 
- Szpital w żabki, Dziennik Zachodni, 2009.05.29 
- Radośnie w Centrum Pediatrii i Onkologii, Goniec Górnośląski, 2009.06.03 
- Żabki nieźle tańczą, Chorzowianin, 2009.05.27 
- Zaczarowana łąka na onkologii, Gazeta Wyborcza, 2009.05.20 
 

Wyróżnienia dla Jolanty Czernickiej-Siweckiej
- Plebiscyt na Kobietę Roku 2009, Twój Styl, Nr 1(234) 
- Czemu wybraliśmy Społecznika Roku (Czwórka wspaniałych), Newsweek, 2009.03.29 
- Karolinki dwie, Echo Miasta, 2009.02.12 
- Założycielka Iskierki wśród najlepszych społeczników, Gazeta Wyborcza, 2009.04.07 
 

Bal integracyjny
- Iskierka radości, Dziennik Zachodni, 2009.02.17 
 

Koncert "Anioły szalone są"
- Iskierka, czyli show bez kroplówki, Gazeta Wyborcza, 2009.12.08 
- O uśmiech dziecka, Gazeta Mikołowska, 2009.01.01. 
- Doradca podatkowy szalony jest dla Iskierki, Gazeta Wyborcza, 2008.12.05 
- Muzyczna Iskierka, TV Silesia, 2008.12.07 
- Doradcy podatkowi zaśpiewają dla Iskierki, Gazeta Wyborcza, 2009.12.01 
 

Aukcja "Pod gwiazdami"
- Dzieci z Iskierki śnią o zdrowiu, Gazeta Wyborcza, 2008.11.19 
- 40 tysięcy 100 złotych po raz pierwszy dla Iskierki, Gazet Wyborcza, 2008.11.05 
 

Odnowiona onkologia w Katowicach
- Uroczyste otwarcie Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii, www.slam.katowice.pl, 2008.06.20 
 

"Z Toyotą w Świat"
- Z toyotą w świat, Echo Miasta, 2008.06.09 
- Nad morze bez kroplówek, Gazeta Wyborcza, 2008.06.06 
- Młodych Ślązaków fascynują te mury, Dziennik Malborski, 2008.05.16 
- Spełniło się marzenie Marty i Pawła, Dziennik Bałtycki, 2008.05.12 
 

Grand Prix MediaTrendy 2008 za "Gazetę z Iskierką"
- Iskierka dała nam Grand Prix na Media Trendy, Gazeta Wyborcza, 2008.03.10 
- "Gazeta z Iskierką"- czyli jak dzieci opowiedziały dorosłym o raku, prezentacja konkursowa, Media Trendy 2008 
 

Dominika, Jola i…Szymon Majewski!
- Szymon Majewski show przeciw komórkom raka, Gazeta Wyborcza, 2008.02.14 
 

II Bal Integracyjny
- Iskierka świętowała drugie urodziny, Gazeta.pl, 2008.02.25 
- Święto "Iskierki", Gość Katowicki, 2008.02.17 
- Iskierkowe Bal Maskowy, Gazeta Wyborcza, 2008.02.06 
 

Świąteczny Koncert Fundacji Iskierka
-Ziomale z oddziałów onkologicznych, Gazeta Wyborcza, 2007.12.10 
- Raz w roku w nietypowej roli, TVN24, 2007.12.09 
 

"Iskierkowe" wydanie Gazety Wyborczej
gazetaziskierkaokladka.jpg 
- Gazeta z Iskierką, Gazeta Wyborcza, 2007.12.06 
- Wyjątkowe wydanie Gazety, Gazeta Wyborcza, 2007.11.30 
- Szpik kostny i inne prezenty od św. Mikołaja, Gazeta Wyborcza, 2007.11.28 
- Dzieci z Iskierki przygotowują gazetę, Gazeta Wyborcza, 2007.11.19 
- Dzieci z Iskierki redagują gazetę, Gazeta Wyborcza, 2007.11.16 
 

Kolorowy Ratunkowy
- Jak przyjemnie jest pomagać, Gazeta Wyborcza, 2007.11.23 
 

Wielkie malowanie na Oddziale Onkologii w Katowicach
- Kolorowe zwierzaki dają radość w szpitalu, Gazeta Wyborcza, 2007.09.05 
 

Akcja Lato
- Ich rudy anioł, Rybnik po godzinach, 2007.09.14 
- Z wiatrem Nadziei do portu Zdrowie, Tygodnik Rybnicki, 2007.08.28 
 

CSR – społeczna odpowiedzialność biznesu
- Każdy może zrobić coś dobrego – twoja firma też!, Magazyn Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, lipiec 2007 
 

Marzenie Kubusia
Zjeżdżalnia pomoże Kubie w walce z białaczką , Gazeta Wyborcza, 2007.07.18 
Zjeżdżalnia dla Kubusia , Dziennik Zachodni, 2007.07.18 
 

Wielki bal integracyjny
Uśmiech, zabawa i gorąca czekolada , Dziennik Zachodni, 2007.02.14;  Wielki bal przeciwko izolacji , Gazeta Wyborcza, 2007.02.14 
 

Sprzęt już w Chorzowie!
Iskierka wygrywa z bakteriami , Gazeta Wyborcza, 2007.01.19;  Cenny dar dla szpitala , Chorzowianin, 2007.01.24 
Nowy sprzęt na onkologii,  Dziennik Zachodni, 2007.01.19 
 

Podopieczni "ISKIERKI" w Filharmonii!
Wszyscy na jeden wieczór stali się perkusistami , Gazeta Wyborcza, 2006.12.09 
Dzieci biją w bębny charytatywnie , Gazeta Wyborcza, 2006.12.08 
Siła słonecznej samby , Dziennik Zachodni, 2006.12.08 
Koncert na bębny ale bez raków , Gazeta Wyborcza, 2006.12.07 
Niezwykły koncert , Echo Miasta, 2006.12.07 
 

Aukcja charytatywna
- Aukcja na czyste powietrze dla dzieci chorych na raka, Gazeta Wyborcza, 2006.10.26 
- Kup porcelanę, pomóż dzieciom, Gazeta Wyborcza, 2006.10.24 
- Uśmiech za obraz, Dziennik Zachodni, 2006.10.23 
- Aukcja Iskierki, Dziennik Zachodni, 2006.10.20 
 

Niezwykła sesja nagraniowa!
- Kasia z marakasami, Chorzowianin, 2006.09.27 
-Dźwięki świata leczą chore dzieci, Gazeta Wyborcza, 2006.09.25 
- Afrykańskie dzwonki i Artur Rojek, Dziennik Zachodni, 2006.09.25 
- Orkiestra serc, Echo Miasta, 2006.09.25 
afrykanskiedzwonkiiarturrojek.jpg 
 

Marzenie Maćka i Wiktora, wrzesień 2006
- Krzysztof Hołowczyc spełniał marzenia, Gazeta Wyborcza, 2006.09.11 
 

Piknik Unilevera, wrzesień 2006
Iskierka wytchnienia, Dziennik Zachodni, 2006.09.04 
 

Aukcja "Uśmiechnij się do słońca", maj 2006
Chore dzieci malują obrazy na specjalną aukcję, Gazeta Wyborcza, 2006.04.26 
Tysiące dla "Iskierki", Życie bytomskie, 2006.05.29 
Dawać nadzieję, Dziennik Zachodni, 2006.05.12 
Uśmiechnij się do słońca, Dziennik Zachodni, 2006.05.15 
Aukcja dla dzieci, Życie Bytomski, 2006.05.15 
Przyjdźcie do opery śląskiej, Dziennik Zachodni, 2006.05.17 
Pomóżmy "Iskierce", Dziennik Zachodni, 2006.05.18 
Uśmiechnij się do słońca, Echo Miasta, 2006.05.18 
Wakacje dla chorych dzieci za zlicytowane prace, Gazeta Wyborcza, 2006.05.19 
 

Bal karnawałowy
- Jubileusze i aukcje, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, 2006.03.02 
 

Komputery, luty 2006
Komputery od "Iskierki", Dziennik Zachodni, 02.03.2006  
Komputer pomoże zapomnieć o szpitalu, Gazeta Wyborcza, 06.03.2006 
 

Koncert charytatywny "I święta z nami", grudzień 2005
Orkiestra nie byle jaka, Dziennik Zachodni, 16.12.2005 
Cała sala zagrała dla chorych dzieci, Gazeta Wyborcza, 10.12.2005 
Zagrały Anioły, Dziennik Zachodni, 12.12.2005 
Zaraźliwe szczęście, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, 10.12.2005 
Spełniają się marzenia chorych dzieci, Nowiny Zabrzańskie, 15.12.2005 
Małe, wielkie chwile, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, 15.12.2005 
Ze skrzydłami anioła, Dziennik Zachodni, 23.11.2005 
Anioł pod kroplówką, Życie Bytomskie, 28.11.2005 
Koncert Joli, Echo Miasta, 01.12.2005 
Koncert na rzecz dzieci z nowotworem, Nowiny Zabrzańskie, 01.12.2005 
Zostać Świętym Mikołajem!, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, 08.12.2005 
 

Bytomianka miesiąca, październik 2005
Czarodziejka, Echo Miasta  
W zastępstwie aniołów, Rynek, 08.11.2005 
Pomiędzy chorobą a szczytem Giewontu, Życie Bytomskie, 24.10.2005 
 

Akcja Lato, sierpień-wrzesień 2005
Nie ma jak Jura - obóz Rzędkowice, Dziennik Zachodni, 12.08.2005 
Terapia na wesoło, Echo Miasta Katowice, 18.08.2005 
 

Aukcja prac dziecięcych "Doceń mnie", marzec 2005
Docenili twórczość dzieci, Dziennik Zachodni 
Doceniono ich, Głos Zabrza 
Dziecięce rękodzieła, Gazeta Wyborcza 
Anioły zarobiły na wakacje, Gość Niedzielny, 10.04.2005 
Stalowe Anioły z sercem, Gazeta Wyborcza, 11.02.2005 
Piętro Aniołów, Nasze Zabrze, luty, 2005 
Bądź Aniołem cały rok, Rynek Bytom, kwiecień 2005 
 

Inne
Generale wydaj rozkaz, Dziennik Zachodni, 04.11.2005 
Oskar jest generałem, Gazeta Wyborcza, 04.02.2005 
Jubileusze i bale, Głos Zabrza i Rudy Śląskiej, 02.03.2006 
- Wystawa na lotnisku, radio.katowice.pl, 2016.01.18  
- Po raz drugi w Parku Śląskim w Chorzowie wystartują Parkowe Hercklekoty, radio.katowice.pl, 2016.02.14  
- Fundacja Iskierka, jako partner Biegu Wiosennego w Chorzowie przygotuje sporo atrakcji dla dzieci, parkslaski.pl, 2016.03.09 
- Iskierka i hematolodzy, radio.katowice.pl, 2016.06.03 
- Charytatywna siatkówka plażowa, radio.katowice.pl, 2016.07.23 
- Pojedynek na zupy, radio.katowice.pl, 2016.07.25  
- Militarne Iskierki – fotorelacja, radio.katowice.pl, 2016.09.02 
-  Wesprzyj Fundację. Kołem dla Iskierki, radio.katowice.pl, 2016.09.18