ŚMIECH I TYM RAZEM OKAZAŁ SIĘ ZNAKOMITYM LEKARSTWEM,
TAK BARDZO POTRZEBNYM NAWET WE WSPÓŁCZESNEJ MEDYCYNIE…

Księżniczka, kowboj, diablica, cyganka czy teletubiś, te wszystkie postaci można było spotkać 13 lutego 2006 roku w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Wszystko za sprawą Balu Karnawałowego zorganizowanego dla małych pacjentów przez Fundację „Iskierka”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16 występem zespołu BAM BAM, który przez kilka godzin prowadził także tańce, różnorodne zabawy i wspólne śpiewanie. W kolorowe stroje przebrane były nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i opiekunowie. Niezwykłe poruszenie wywołał strój Pipi, za którym ukryła się Jolanta Czernicka, prezes Fundacji „Iskierka” i pomysłodawczyni tej barwnej zabawy. Znów na kilka chwil udało się wszystkim zapomnieć o chorobie a szpitalne mury (jak rzadko kiedy) rozbrzmiewały śmiechem dzieci i ich rodziców.