Jasełka w Mikołowie

Chociaż Święta Bożego Narodzenia trwają tylko kilka dni, jednak niesamowita magia jaka im towarzyszy "czaruje" o wiele dłużej. Przykładem takiej właśnie magii poświątecznej były Jasełka zorganizowane 16 stycznia 2007 roku w Zespole Szkół nr 2 w Mikołowie - Borowej Wsi. Magiczne były nie tylko dlatego, że zorganizowali je dla swoich rodziców uczniowie najmłodszych klas, ale również dlatego, że wiele uwagi poświęcono Fundacji "Iskierka".

Wszystko to za sprawą tego, że jednym z uczniów szkoły jest Michał Golda - jeden z podopiecznych Fundacji - leczący się w Katowickiej Klinice.  "Iskierka" została zaproszona przez dyrektor szkoły, panią Teresę Benisz, aby zaprezentować nagraną we wrześniu płytę. Atmosfera i zainteresowanie nią były naprawdę niesamowite, a okazane ciepło większe niż szkoła, bo chociaż szkoła niewielka, to uczęszczają do niej dzieciaki o wielkich sercach. Uczniowie wykonali też rysunki inspirowane muzyką zawartą na płycie: "Muzyczne Podróże do Krainy Fantazji". Jak widać, dziecięca fantazja nie zna granic.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor oraz wszystkim Rodzicom, którzy wsparli nasze działania.