Projekt realizowany

dzięki wsparciu finansowemu

akcji charytatywnej TVP S.A.

"REKLAMA DZIECIOM"

reklamadzieciom.jpg

Partnerzy:

logo.gif

RADIO K-CE XI-04

Magiczne dźwięki harfy na chorzowskim oddziale i tańce w Radiu Katowice- ot, kultura! A co to takiego? Te piękne chwile, kiedy dusza śpiewa....

Część przedsięwzięć, które organizujemy z myślą o naszych małych podopiecznych ma swoje miejsce poza szpitalną rzeczywistością. Są jednak i takie, które realizujemy ze szczególnym uwzględnieniem właśnie tych, którzy obecnie przebywają na oddziałach, a ich wyniki nie pozwalają im na chwilowe ich opuszczenie Specjalnie dla nich 10 marca na chorzowskim oddziale odbył się niesamowity koncert pt. „Opowieści instrumentów” w wykonaniu Trio Harfowego w składzie: Alicja Lizer - Molitorys  - flet, Agnieszka Kaczmarek - Bialic  - harfa, Aleksandra Batog  - altówka.

Po koncercie zainteresowani zgłębianiem wiedzy oraz praktyki dotyczących umiejętności gry na instrumentach, mieli możliwość spróbować swoich sił.
Kto wie, może rosną nam w Fundacji jakieś muzyczne sławy?

W ramach projektu „Kultura, a co to takiego” odbył się także kolejny koncert. Tym razem miał miejsce w Studiu Koncertowym Radia Katowice 6 marca 2008 roku. Wzięły w nim udział dzieciaki przebywające na trzech śląskich oddziałach onkologicznych. Dla naszych podopiecznych wystąpiły dzieciaki z zespołu wokalno-tanecznego "Etiuda”. Koncert odbył się w ramach realizowanego przez Radio Katowice cyklu: "To jest taki dom zaklęty, w którym grają instrumenty". Spektakl "śpiewam, tańczę, tworzę ...." został przygotowany i prowadzony przez Magdalenę Jędryszek.

A jak tam nam było? Ah,… muzycznie!….tanecznie!