Me Myself And I: warsztaty wokalne

W maju podopieczni Iskierki z trzech śląskich oddziałów w Zabrzu, Katowicach i Chorzowie mieli okazję spróbować swoich sił wokalnych w ramach warsztatów poprowadzonych przez Magdalenę Pasierską i Michała Majerana reprezentujących energetyczny wrocławski zespół  ME MYSELF AND I  - używający swoich głosów jak instrumentów.

Gościliśmy ich już podczas grudniowego koncertu Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej gdzie (wspólnie z mistrzem beat boxu: Zgasem - Jakubem Żmijowskim zaszokowali  a zarazem zachwycili publiczność niekonwencjonalnym sposobem tworzenia muzyki tylko za pomocą sił swych gardeł. Właśnie po koncercie  narodziła  się idea, aby pokazać naszym dzieciom jak niesamowita potrafi być muzyka.

Z minuty na minuty coraz silniej dźwięki i słowa piosenek rozbrzmiewały na korytarzach i w salach szpitalnych „wyciągając” z łóżek kolejnych chętnych do wspólnej zabawy. Na samym śpiewie się bowiem nie skończyło, ponieważ każdy dostawał  instrument i po krótkim instruktażu wydobywał piękne dźwięki co sprawiało dużo frajdy. Magda i Michał rejestrowali zmagania młodych muzykantów. Nagrania te zostaną wykorzystane przy projekcie drugiej płyty Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, którą nagrywać będziemy 15-16 września w Studiu Radia Katowice, z gościnnym udziałem także Natalii Kukulskiej i Miki Urbaniak.

Bardzo dziękujemy Magdzie i Michałowi za cudowną atmosferę, która dzięki ich warsztatom wprowadziła dużo uśmiechu i radości na śląskie dziecięce oddziały onkologiczne!