Loteria we włoskim Trento!

22 grudnia 2009 roku we włoskim Trento odbyła się  kolejna akcja charytatywna Łukasza Żygadło i fanów siatkówki z La Forza Della Squadra!  Towarzyszyła ona sportowym zmaganiom włoskiej serie A1, gdzie drużyna Łukasza Itas Diatec Trentino grała przeciwko drużynie Vibo Valentia (mecz wygrany 3:0). Zorganizowano loterię z której dochód wyniósł  aż 5900 euro!  Dzięki zawodnikom i fanom siatkówki we Włoszech nasi podopieczni będą mogli w najbliższe wakacje pojechać na obóz żeglarski na Mazury!

Przygotowano 5000 biletów, gdzie każdy mógł wziąć udział w licytacji ofiarując 2 € lub więcej. Do wylosowania były także koszulki 4 zawodników Itas Diatec Trentino.

Celem drugiej akcji Łukasza i jego fanów (przypomnijmy ze aukcja internetowa na włoskim e-Bay przyczyniła się do zakupu Systemu Halo, który tuż przed świętami przekazaliśmy na Oddział Neurochirurgii GCZD w Katowicach), było tym razem pozyskanie funduszy na organizację obozów żeglarskich w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dla dzieci onkologicznych ze Śląska  i ich rodzin:

Zakwaterowanie na trzech jachtach kabinowych (typu Fortuna 27), pływanie po pięknych jeziorach i zwiedzanie malowniczego, czystego ekologicznie regionu Polski, nauka żeglowania, odkrywanie własnych możliwości i prawdziwa wakacyjna przygoda! To wyjątkowa okazja dla dzieci onkologicznych i ich rodzin aby przypomnieć sobie, że istnieje fantastyczne, pełne wrażeń życie, kiedy w długotrwałym procesie leczenia chorób nowotworowych już zdążyli o nim zapomnieć, albo w nie zwątpić. Uczestnicy tworzą załogi poszczególnych łodzi i pracują zespołowo, jako drużyna. Uczą się podstaw żeglarstwa pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, samodzielnie przygotowują posiłki, odpoczywają na łonie dziewiczej natury. Taka forma wypoczynku wakacyjnego jest nie tylko atrakcyjną formą rehabilitacji, ale i pozytywnie wpływa na integrację życia rodzinnego (w obozie uczestniczy także jedno z rodziców dziecka oraz rodzeństwo), jak i na łagodzenie psychologicznych skutków leczenia onkologicznego.W 2009 roku zorganizowaliśmy jeden wyjazd dla 18 uczestników na trzech jachtach. Koszt tygodniowego obozu wyniósł 30 000 zł. Uczestnicy byli zachwyceni  i wrócili pełni wrażeń:

"Pobyt na obozie żeglarskim był zdecydowanie największą przygodą naszego życia..”
(Natalia, Julia, Janusz Myśliwczykowie – podopieczni fundacji)

W 2010 roku chcemy zorganizować co najmniej dwa turnusy żeglarskie, które pozwolą  naszym podopieczni przeżyć prawdziwą, żeglarską przygodę!
Dziś juz wiemy na pewno - że jedzedziemy na Mazury!

Bardzo dziękujemy Panie Łukaszu, gratulujemy zaangażowania i mocno kibicujemy naszym sympatykom z La Forza Della Squadra!