KINECT dla Kliniki w Łodzi

Zgodnie z założeniem naszego ogólnopolskiego projektu, 23 lutego 2011 roku nastąpiło przekazanie kolejnego zestawu technologii Kinect - tym razem dla Kliniki Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii w Łodzi.

Dzięki najnowszej technologii Kinect na konsolę Xbox 360 - długotrwałe pobyty w szpitalu można bowiem wypełnić dzieciom chwilami radości, odreagowania stresu towarzyszącego chorobie, a przede wszystkim atrakcyjnej i mobilizującej formie rehabilitacji ruchowej.

Fundacja ISKIERKA zwróciła się do firmy Microsoft o przekazanie chorym dzieciom konsoli Xbox, telewizorów LCD 32 cale i sensorów Kinect. Tym samym dzięki zainicjowanej współpracy, w 10 szpitalach dziecięcych (a docelowo na wszystkich 17 oddziałach onkologicznych) w Polsce, zostanie zainstalowana ta innowacyjna technologia.

Sprzęt z powodzeniem już funkcjonuje na dziecięcych oddziałach onkologicznych w Katowicach i w Chorzowie. Dzięki niemu chore dzieci mogą np. zaprzyjaźnić się i pogłaskać najbardziej urocze zwierzaki na świecie, poczuć zew prawdziwej przygody, zagrać w siatkówkę plażową, w tenisa stołowego bądź trenować lekkoatletykę, piłkę czy kręgle. Istotą tej technologii jest sensor ruchu - niewielkie urządzenie, które, skanując ciała graczy, przenosi ich sylwetki do wirtualnego świata na ekranie telewizora. W efekcie gracze widzą siebie jako postaci z gry, a każdy wykonany przez nich gest wywołuje identyczną reakcję ich bohatera. Nie potrzeba żadnych czujników ani kabli. Dzieci mają swobodę ruchu, skaczą, pokonując przeszkodę, balansują ciałem, by nie wypaść np. z „łódki”. Fantastyczna zabawa a jednocześnie efektywna rehabilitacja ruchowa!

Polecamy relację z przekazania Kinect dla oddziału w Chorzowie.