Polecamy: VI Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

Leszek Możdżer, Emma Kirkby, Kevin Kenner, Marcin Wyrostek, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso  - to gwiazdy VI Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, który trwa od soboty (9 IV) do końca kwietnia. Jak podkreślają organizatorzy, to największa impreza muzyczna województwa śląskiego - ponad 20 koncertów w 12 miastach regionu.

Tym bardziej cieszy nas obecność Fundacji ISKIERKA podczas tak znakomitego festiwalu. Podczas koncertów w szczególny sposób promowana i sprzedawana jest nasza płyta "MOC MARZEŃ"  nagrana przez  DZIECIĘCA ORKIESTRĘ ONKOLOGICZNĄ  pod batutą  prof. Piotra Sutta , z gościnnym udziałem  Natalii Kukulskiej, Miki Urbaniak  oraz  Me Myself And I .. To bezpośrednie wsparcie dla naszych podopiecznych ale i nawiązanie do pięknych czynów patrona festiwalu -najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku - Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. >>>Więcej o płycie "Moc Marzeń"

Festiwal ma na celu promocję i propagowanie muzyki klasycznej- arcydzieł muzyki wokalno-instrumentalnej w godnej oprawie i doskonałym wykonaniu. Gorąco polecamy unikatowy repertuar oraz znakomite zespoły: London Baroque (Wielka Brytania), Orkiestrę Miasta Tychy AUKSO, Contrasto Armonico (Włochy), Filharmonii Śląskiej, Opery Śląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Śląską Orkiestrę Kameralną, Colariage, Śląski Chór Puzonowy, Next i wiele innych. >>Więcej o FESTIWALU

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski
Kardynał Stanisław Dziwisz

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i wspólną akcję.