Przejdź do treści
Ustawienia
  • About US
  • Nasze social media
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących

KINECT W REHABILITACJI - premiera filmu i przekazanie do Krakowa!

Innowacyjne zastosowanie technologii KINECT w rehabilitacji dzieci z chorobą nowotworową - czyli autorski projekt Fundacji ISKIERKA realizowany dzięki wsparciu firmy Microsoft - cieszy się coraz większym poparciem w środowisku lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów. Najwięcej radości dostarcza jednak małym pacjentom dziecięcych onkologicznych oddziałów szpitalnych. Sprzęt z powodzeniem już funkcjonuje na dziecięcych oddziałach onkologicznych w Katowicach, Chorzowie, Łodzi czy Lublinie.


20 maja 2011 roku trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie . Sprawił wiele radości, potkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród małych pacjentów, personelu medycznego, a prof. dr. hab.med. - Walentyna Balwierz- Ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej była bardzo miło zaskoczona jak szerokie spektrum zastosowania może on mieć z procesie rehabilitacji i terapii dzieci.


DZIENNIK POLSKI

RYNEK ZDROWIA

Dziś prezentujemy film zrealizowany w Katowicach: KINECT w rehabilitacji! Jego premiera miała miejsce 11 maja 2011 na konferencji NGO DAY w Warszawie, w której wzięło udział 121 przedstawicieli organizacji  pozarządowych z całej Polski.


Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z przekazania KINECT na inne oddziały.

⇒w Chorzowie

Chorzowianin.pl



⇒w Lublinie
T VP Lublin
Dziennik Wschodni
Kurier Lubelski


Dziękujemy również graczom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przesłali gry na konsolę Xbox360 dla naszych podopiecznych!