"Z Toyotą do Bałtowa na spotkanie z Dinusiami"

Spotkanie z dinozaurami było marzeniem czteroletniego Kacpra. W ramach projektu " Z Toyotą w Świat" terminie od 28.09.2011 do 01.10.2011 odwiedziliśmy pierwszy w Polsce Park Dinozaurów, mieszczący się u podnóża Gór Świętokrzyskich w Bałtowie.

"Chcemy bardzo podziękować Fundacji Iskierka za to, że został zrealizowany projekt Kacpra wyjazdu „z Toyotą w świat”. Lepiej, niż byśmy mogli to sobie wyobrazić Kacper razem z najbliższymi i panem Michałem mógł przeżyć niesamowitą przygodę w Bałtowie. Oderwaliśmy się wszyscy od dnia codziennego, zapomnieliśmy o szpitalu i chorobie. Zaraz po przyjeździe do Bałtowa dzieci odwiedziły Park Atrakcji, w którym zwiedziły oceanarium i przeżyły tam chwilę strachu widząc ogromnego rekina uderzającego w szybę. Po wyjściu z oceanarium Julka zawołała: Mamo, ja myślałam, że będziemy się topić…

Następnie udaliśmy się do kina 5D na film o dinozaurach, który był dla nas bardzo wielkim przeżyciem. Duży dinozaur zrzucił Kacprowi z głowy czapkę i opryskał wodą, wtedy było bardzo wesoło. Następne dni spędziliśmy na zwiedzaniu Juraparku i dużych okazów dinozaurów. Jechaliśmy także dużym amerykańskim autobusem, do ogromnego zwierzyńca, w którym mieliśmy okazje przywitać się z wielbłądzicą o imieniu Zosia i modelka strusicą. Wspaniałą atrakcją był dla nas spływ tratwą rzeką Kamienną i opowieści flisaków o Bałtowie.

Po miedzy dużymi atrakcjami korzystaliśmy z różnych karuzel i dmuchańców oraz przejażdżek konnych, z których dzieci była najbardziej zadowolone. Nie chciały wracać do „Zajazdu pod Jarem”, chociaż czekało tam na nich bardzo smaczne jedzenie, na ich własne życzenie. Do dnia dzisiejszego ze śmiechem wspominamy olbrzymi deser pana Michała. Do naszego miejsca zamieszkania wracaliśmy przyjemnie zmęczeni. Na wyjeździe „Z Toyota w świat” niczego nam nie brakowało. Może poza jednym – przedłużenia pobytu w tak miłym towarzystwie z naszym organizatorem, opiekunem i kierowcą, panem Michałem.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu, Fundacji Iskierka i dealerowi Toyota Czajka-Auto Bytom za komfortową podróż."

Z podziękowaniami Kacper Rother z rodziną