Ponad tysiąc uśmiechów i akcja GALERII KATOWICKIEJ

Dokładnie 1307 fotografii uśmiechniętych mieszkańców regionu wykonano w ramach projektu „Uśmiechnij się na wakacje”. Dzięki temu Galeria Katowicka wesprze wyjazd grupy podopiecznych Fundacji ISKIERKA na obóz żeglarski na Mazurach.

Pierwotnie organizatorzy projektu zakładali uzbieranie tysiąca zdjęć. Okazało się jednak, że inicjatywa spotkała się z dużo większym odzewem, niż zakładano.

Były momenty, że kolejka do fotografa miała kilkanaście metrów. Jednak mimo to, zainteresowani z niej nie rezygnowali – mówi Agnieszka Jurkiewicz z Galerii Katowickiej, która z Fundacją ISKIERKA realizuje projekt. – Chcieliśmy pokazać, że zaangażowanie w dobroczynność budzi uśmiech.  Myślę, że w dużej części nam się to udało – dodaje.

Najwięcej uśmiechów, prawie 500, zebrano podczas urodzin Parku Śląskiego. Jednak także w pozostałych lokalizacjach, czyli na katowickim placu Szewczyka i na ulicy Mariackiej frekwencja dopisała.

Najmłodszy uczestnik akcji miał zaledwie 6 miesięcy, a najstarszy był dzień przed swoimi 83 urodzinami. Okazało się również, że częściej uśmiechają się kobiety niż mężczyźni, a najbardziej uśmiechnięta dzielnica to Koszutka. Projekt „Uśmiechnij się na wakacje” wspomogła również Rada Miejska oraz grupa osób, która w tym czasie organizowała Dzień Przytulania na ul. Stawowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu akcji i cieszymy się, że spotkała się ona z tak niebywale ciepłym przyjęciem – mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA. – Udało się i dzieciaki jadą na wakacje.  W wymarzoną podróż wyruszają już 7 lipca, w niedzielę z samego rana – dodaje.

Wszystkie zdjęcia można znaleźć na Facebooku Galerii Katowickiej.

Dziękujemy za Wasze uśmiechy!!!

Poszła iskra....dobrej energii i wiatr w żagle na mazurski rejs dzieciaków - jesteście super!!!