Przejdź do treści
Ustawienia
  • About US
  • Nasze social media
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących

Nagroda Polskiej Rady Biznesu!!!!

Ale wielka radość!!! Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA, została laureatką Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za "Działalność Społeczną ". 

"Po 5 miesięcznym procesie selekcji, realizowanym najpierw przez 700 Instytucji Nominujących w całym kraju, a potem przez 21 osobową Kapitułę Nagrody, ogłoszono dziś laureatów:  więcej>>>TVN24 

(...) Polacy są przedsiębiorcami, bo od ćwierć wieku pokazują, że trudności można pokonywać, a życiowe i zawodowe cele można osiągać. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes. To postawa ludzi wyznających te same wartości – w życiu, pracy zawodowej, działalności społecznej. To życiowa odwaga, otwartość na innych ludzi, chęć tworzenia, dzielenia się, pokonywania własnych słabości. To postawa zasługująca na uznanie i promocję.”  – tłumaczy Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody." 

Gratulujemy wszystkim nominowanym, finalistom i bardzo się cieszymy!!! 

(...) Polacy są przedsiębiorcami, bo od ćwierć wieku pokazują, że trudności można pokonywać, a życiowe i zawodowe cele można osiągać. Przedsiębiorczość to nie tylko biznes. To postawa ludzi wyznających te same wartości – w życiu, pracy zawodowej, działalności społecznej. To życiowa odwaga, otwartość na innych ludzi, chęć tworzenia, dzielenia się, pokonywania własnych słabości. To postawa zasługująca na uznanie i promocję.”  – tłumaczy Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody." 

Zobacz:  TVN24 

PS: W materiałach pojawiła się informacja z "drobną" nieścisłością. Fundacja ISKIERKA działa od 2006 roku, czyli od lat 8. Natomiast od 20 lat w organizacjach pozarządowych działa inicjatorka i prezes fundacji - Jolanta Czernicka-Siwecka. Jednakże w tej radości "przymykamy oko" a zainteresowanym, przedstawiamy szerzej postać naszej drogiej Laureatki:) 


Jolanta Czernicka - Siwecka, Prezes Zarządu Fundacji ISKIERKA 
foto: Joanna Nowicka/arch. Fundacji ISKIERKA 

/informacja prasowa Fundacji ISKIERKA/: 

Jolanta Czernicka-Siwecka. Pedagog, trener, coach, animator zmian społecznych, od 20 lat działająca w organizacjach pozarządowych.  Od 2006 roku Prezes Zarządu Fundacji ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. 

Pierwsze kroki w aktywności społecznej stawiała w Towarzystwie Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”. Już wtedy, jako koordynator ds. profilaktyki , dostrzegała ważne obszary problemów i potrzeb środowisk zagrożonych wykluczeniem. Od 1993 roku współpracowała przy realizacji programów aktywizujących społeczności lokalne czy zapobiegające bezrobociu m.in. z Zespołem Trenerów i Animatorów „SIEĆ”, Polskim Towarzystwem Psychologicznym i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ukończyła pedagogiczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim, nabywając równolegle kwalifikacje z zakresu socjoterapii, edukacji psychologicznej, animacji kulturalnej czy trenerów biznesu podczas dodatkowych kursów i szkoleń. Kiedy w 2003 roku jej syn zachorował na białaczkę, po chwilach buntu, zwątpienia i strachu wykorzystała swoje umiejętności i doświadczenie tworząc dla niego specjalny program bazujący na pozytywnym nastawieniu do własnej choroby i zamianie leczenia w rodzaj zabawy. Wyobrażał sobie, na przykład, że jest generałem a jego krwinki czerwone są żołnierzami. Musi ich mieć jak najwięcej żeby pokonać wroga. Gdy miał dobre wyniki, wybierali się np. na weekend w góry, aby nabrać dystansu, siły i motywacji na kolejne etapy leczenia. Pojawiały się pierwsze rezultaty, nadzieja i jeszcze większa siła do walki. Bardzo długie rozmowy z synem, wymiana doświadczeń z innymi rodzicami, personelem medycznym oraz innymi dziećmi sprawiły, że zaczął rodzić się pomysł, aby w podobny sposób pomagać innym. Od początku 2005 roku na Oddziale Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu zaczęły się dziać niesamowite rzeczy. Rok wspólnych przedsięwzięć, czasem pozornie niemożliwych do zrealizowania, angażujących dzieci, rodziców, wolontariuszy i inne środowiska zaowocował powołaniem w 2006 roku Fundacji ISKIERKA. 

Dziś Fundacja ISKIERKA jest organizacją pożytku publicznego realizującą projekty na rzecz dzieci z chorobą nowotworową z trzech śląskich ośrodków w Katowicach, Chorzowie oraz Zabrzu. Zajmuje się podnoszenie jakości życia chorych dzieci i ich rodzin oraz angażowaniem środowisk artystycznych, samorządowych i  biznesowych w działania pomocowe, pokazując im płynące z tego obopólne korzyści . 

Fundacja prowadzona przez Czernicką-Siwecką ma bardzo szerokie spektrum działalności. Pozyskuje fundusze na remonty oddziałów szpitalnych, zakup sprzętu i leków. Organizuje projekty integracyjne i terapeutyczno-rehabilitacyjne. Buduje systemy wsparcia psychologicznego, finansowego i społecznego. Swoje doświadczenie trenerskie wykorzystuje organizując  m.in. szkolenia dla personelu medycznego z zakresu komunikacji z małym pacjentem oraz rozwiązywania problemów pojawiających się w długotrwałym procesie leczenia. Prowadzi treningi interpersonalne, zadaniowe, motywacyjne, integracyjne , komunikacyjne dla biznesu pokazując jak ich potencjał można wykorzystać w działaniach społecznych. Działalność jej fundacji odbija się w Polsce coraz szerszym echem. Newsweek Polska wyróżnił np. Jolantę-Czernicką Siwecką w konkursie na „Społecznika Roku”.  W 2012 roku otrzymała także statuetkę „Kobiety Sukcesu Śląska”. 

Życie wciąż konfrontuje Jolantę Czernicką-Siwecką z kolejnymi wyzwaniami. Jej młodszy syn  jest także dzieckiem niepełnosprawnym po wszczepieniu implantu, gdyż po urodzeniu okazało się, że nie słyszy. Rehabilitacja, codzienna praca i wsparcie rodziny sprawiły, że może już swobodnie uczestniczyć w zajęciach przedszkolnych ze „zdrowymi” dziećmi. Jolanta Czernicka- Siwecka urodziła się i mieszka w Bytomiu. Mąż Grzegorz to także pasjonat-tyle że samochodów. Tylko wzajemne wsparcie i zrozumienie umożliwia im funkcjonowanie w ogromie obowiązków i wyzwań.  Ona od wielu lat pracuje pomiędzy Warszawą i Śląskiem w wyjątkowy sposób łącząc działalność społeczną i biznesową na rzecz poprawy jakości życia, tych którzy tego naprawdę potrzebują oraz inspirowania tych, dla których najważniejsza jest pasja życia.