ISKIERKOWY TURNIEJ na Kinect dla Xbox360

Ale były emocje! Od 9 do 13 lutego 2015 wraz z katowicką redakcją Gazety Wyborczej, Microsoft i Tauron Polska Energia zorganizowaliśmy turniej na konsolach Xbox 360 z sensorem ruchu Kinect.

"Nie spodziewałam się tylu emocji, szaleństwa, zabawy. Była radość i były łzy, ale generalnie dobra energia. Mimo, że Kinect ma pięć lat, wciąż wywołuje takie żywiołowe reakcje - powiedziała Gazecie Wyborczej Jolanta Czernicka-Siwecka. - To nie jest tak, że dzieci nie lubią sportu. Trzeba go im tylko atrakcyjnie podać. Konkurencje na Kinect mogą stać się zachętą dla kogoś, żeby zacząć ćwiczyć narty, biegi, skoki w realnym życiu."

19 14

Zaczęło się tak:  w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu  - w drugim tygodniu ferii bezpłatnie, można było pograć, poskakać  i wspólnie poszaleć...Zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy z podopiecznymi fundacji.

Wszędzie przygotowaliśmy po 3 trzy zestawy (konsola Xbox 360 + Kinect + TV) oraz gry: m.in. Dance Central, Kinect Sports Ultimate (sezon 1 i 2) czy Kinect Rush. Była także możliwość zagrania w tradycyjne gry planszowe, eurobiznes, zośkę itd. - o co zadbali animatorzy. Były treningi i rozgrzewka przed piątkowym finałem.

Dziękujemy za gościnności i świetna energię gospodarzom turniejowych obiektów, gdzie sporo zamętu wprowadzaliśmy przez kilka dni zimowych ferii:

• Zabrze - Hala sportowa "Pogoń" Zabrze, Wolności 406,

Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

Geneza projektu:

5 lat temu wdrożyliśmy innowacyjny, ogólnopolski projekt zastosowania technologii Kinect dla Xbox360 w rehabilitacji i terapii, do którego zaprosiliśmy ośrodki onkologii dziecięcej w Polsce. / http://fundacjaiskierka.pl/projekty/kinect-innowacja-w-rehabilitacji /. Tym razem chcemy, pokazać jak może sprzyjać integracji...

12 lutego turniej odbył się równolegle na śląskich oddziałach onkologicznych w Katowicach, Chorzowie i w Zabrzu – wśród podopiecznych Fundacji ISKIERKA (Katowice  g. 14-16, Chorzów g. 10-12, Zabrze g. 12 - 14).

Była fantastyczna zabawa, sportowa adrenalina i chwile wzruszeń....a także fantastyczni goście: paraolimpijczycy: pływaczka Karolina Hamer i lekkoatleta Tomasz Hamerlak!

13 lutego odbył się wielki finał w Katowicach w MDK Koszutka Filia "Dąb":

"Zwycięzcy turnieju są już znani: czwarte miejsce Szymon Woźnica, trzecie Paweł Pilkos, drugie Filip Cudek i miejsce pierwsze - Mateusz Urbańczyk. Ten ostatni rzucił oszczep na odległość 49,80 m. Prześcignął tym samym nie tylko wszystkich finalistów, ale doświadczonych szczypiornistów, Zeljko Musa i Piotra Chrapkowskiego, gości finału..."

Do akcji włączyły się: Urząd Miasta Chorzów, Miejski Dom Kultury Koszutka  Filia "Dąb" oraz Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Gratulujemy  i dziękujemy Wszystkim uczestnikom i Partnerom akcji!

iskierkowy turniej