SŁOŃCE dla ISKIERKI: górska wyprawa do Karpacza

Dzięki wspólnej akcji marki Kolastyna oraz sieci drogerii Rossmann: SŁOŃCE DLA ISKIERKI , którą prowadziliśmy tego lata, nasi podopieczni wyruszyli w dniach 13-17.10.2015 r. na górską przygodę w Karkonosze! To realizacja pierwszego z pięciu celów, które sobie wspólnie wytyczyliśmy.

logokolastyna

ArchiwumFundacjiIskierka1070388

Pełni emocji i nowych wrażeń jakie przyniósł wyjazd do Karpacza powoli powracamy do codzienności. A działo się i to sporo! Pierwszego dnia naszej wyprawy dotarliśmy do Zamku Czocha, gdzie wraz z przewodnikiem odkrywaliśmy tajemne przejścia, by poznać tym samym drzemiące tam tajemnice. Nie mogło się obyć także bez ekscytujących opowieści i legend, które pozwoliły nam przenieść się do dawnych czasów. Wraz z początkiem drugiego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach arteterapeutycznych, podczas których w zależności od upodobań i chęci można było zaprojektować i wykonać spersonalizowaną eco torbę czy też pobawić się w konstruktora samolotów, składając i ozdabiając papierowe modele.

ArchiwumFundacjiIskierka1070030

Po zjedzeniu pysznych naleśników spakowaliśmy stroje kąpielowe, ręczniki i klapki by wyruszyć do Jeleniej Góry i wykąpać się w wodach termalnych. Szaleństwom nie było końca! Ciepła woda, jacuzzi, basen i fantastyczne zjeżdżalnie – to właśnie lubimy najbardziej. Dwie godziny spędzone w termach minęły w oka mgnieniu. Po powrocie i kolacji, po której w ciągu kilku minut nie było śladu, zasiedliśmy przed ekranem telewizora i z popcornem w ręku wspólnie obejrzeliśmy bajkę Pingwiny z Madagaskaru. Trzeci dzień pobytu w Karpaczu pozwolił nam przenieść się do krainy Walonów – średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych, rud żelaza, metali i kamieni szlachetnych. Gościliśmy bowiem w Chacie Walońskiej zlokalizowanej w malowniczej Szklarskiej Porębie.

Zafascynowani dawnymi rytuałami i opowieściami poznawaliśmy umiejętności, jakimi cechowali się Waloni. Kolejnym punktem programu tego dnia była Huta Szkła Julia, gdzie produkowane jest szkło kryształowe. Wzięliśmy udział w warsztatach malowania na szkle, które okazały się bardzo owocne, a nasze dzieła śmiało dorównywały projektom najlepszych twórców. Będąc w takim miejscu nie sposób przegapić wizyty w hali produkcyjnej, by poznać sposób wytwarzania kryształu. Odwiedziliśmy wiele interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez zdobienie szkła, aż po ostatni etap jakim jest dokładna i żmudna kontrola. Po powrocie do ośrodka czekał nas seans Minionków oraz wspólne gry i zabawy. Ostatniego dnia, wczesnym rankiem spakowani ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Będąc w okolicach Wałbrzycha postanowiliśmy zwiedzić na pożegnanie Zamek Książ, niezwykle urokliwe miejsce, gdzie poznaliśmy historię życia księżniczki Daisy. Zachwyceni architekturą i wystrojem zamku oraz jego losami przemierzaliśmy kolejne komnaty, by na koniec zasiąść przed ekranem kinowym. Tak! W Zamku Książ działa stare kino, gdzie można obejrzeć archiwalne zdjęcia i filmy związane z jego historią.

Pełni pozytywnej energii i podekscytowani wyjazdem ruszyliśmy autokarem w kierunku Katowic. Wyjazd dla wszystkich był świetną okazją by nie tylko wypocząć, ale także wspólnie pobyć, wymienić się doświadczeniami związanymi z chorobą oraz zawrzeć nowe przyjaźnie.