ISKIERKA na Onko-olimpiadzie i Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Kolejny wakacyjny weekend 19-21 sierpnia 2016 upłynął pod znakiem wzmożonej aktywności Fundacji ISKIERKA – nasi podopieczni z powodzeniem brali udział w warszawskiej Onko-olimpiadzie oraz wystawiliśmy własne stoisko na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Onko-olimpiada to już szósta odsłona zawodów sportowych organizowana przez Fundację Spełnionych Marzeń, w których udział wzięli podopieczni oddziałów onkologicznych z całej Polski zmagający się z chorobami nowotworowymi. Miejscem rywalizacji była warszawska Akademia Wychowania Fizycznego, honorowym patronatem objęła żona Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda, z kolei Małgorzata Foremniak swoją osobą promowała wydarzenie na arenie międzynarodowej.

Podczas dwóch dni sportowych zmagań zawodnicy mieli przyjemność brać udział w różnorodnych dyscyplinach, poczynając od lekkoatletyki, przez pływanie, łucznictwo, czy piłkę nożną, na zawodach specjalnych takich jak wyścig na wózkach inwalidzkich kończąc. Podopieczni ISKIERKI spisali się znakomicie i zdobyli w ogólnej klasyfikacji aż 12 medali, przebijając osiągnięcie polskich sportowców w Rio. Zwycięzcami byli jednak wszyscy uczestnicy onko-olimpiady, wspaniale bawiąc się w czasie rywalizacji i generując ogromne pokłady pozytywnej energii. Mamy nadzieje, że zwycięstwa na sportowych arenach pójdą w parze ze zwycięskimi pochodami na szpitalnych szlakach chorób nowotworowych.

W tym samym czasie obok Muzeum Śląskiego trwał muzyczny Tauron Festiwal, na którym pojawili się artyści z całego świata. Muzyka była tam bardzo zróżnicowana, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po wysłuchanych koncertach i zaspokojeniu dźwiękowych potrzeb, mogliście odwiedzić W strefie NGO - stoisko ISKIERKI - każdy kto spędził przy nim choć chwilę wracał do domu z własnoręcznie zrobioną przypinką. Pracownicy informowali także zebranych o działaniach fundacji, jej celach statutowych i aktualnie prowadzonych akcjach. Pieniądze zebrane podczas festiwalu zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.