ISKIERKA na Śląskim Air Show 2016

3 września w Katowicach, na lotnisku Muchowiec miała miejsce kolejna edycja „Śląskiego Air Show 2016”, podczas którego to odbywały się między innymi prezentację zabytkowych samolotów czy rekonstrukcje wielkich powietrznych bitew z okresu II wojny światowej. Oczywiście, wszędzie tam gdzie pozytywne emocję i dobra zabawa, tam nie mogło zabraknąć podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

Niecodzienny widok zwrócił uwagę mieszkańców miasta w dniu poprzedzającym wydarzenie – kordon zabytkowych pojazdów militarnych z naszymi podopiecznymi na pokładach mknął jego ulicami, stanowiąc preludium niezwykłych przeżyć i atrakcji, które to miały dopiero nastąpić.

Następnego dnia już od samego rana słychać było turkot silników i nic innego obecnym nie pozostało, jak tylko z uwagą śledzić pokazy powietrznych akrobacji. Każdy kto już nasycił swój wzrok latającymi maszynami mógł przyjrzeć się im z bliska na ziemi. Wystawa obejmowała 50 zabytkowych pojazdów wojskowych, 200 rekonstruktorów, w tym słynną Dywizję Pancerną gen. Maczka, a także prezentację sprzętu lotniczego oraz poszczególnych służb mundurowych.

Dodatkowe atrakcje, czyli dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa stanowiły dla zebranych już dzieci tylko dopełnienie udanie spędzonego dnia. Z pewnością po tych przeżyciach wszyscy uczestnicy przekonali się, że warto mierzyć wysoko.

Dziękujemy za zaproszenie i radość dla naszych podopiecznych!