Kołem dla ISKIERKI

W wyśmienitych humorach, doskonałym towarzystwie i niezbyt przyjaznej aurze spędziliśmy aktywnie niedzielę podczas akcji "Kołem dla ISKIERKI", której celem była zbiórka na rzecz trwającego właśnie remontu Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. To rowerowe i rodzinne spotkanie, które odbyło się dzięki Stowarzyszeniu Rowerowe Katowice i we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta Katowice przyciągnęło małych i dużych rowerzystów. Najliczniejsza grupa przybyła z Mikołowa, czyli O'Rety Team . Wyruszyliśmy z Trzech Stawów na Nikiszowiec. Tam podzieliliśmy się na grupki. Część poszła do Muzeum Historii Katowic , inni spacerować i zwiedzać Nikiszowiec z najlepszym przewodnikiem, Aleksandrem Uszokiem, a pozostali raczyli się kawą i pysznościami w  Cafe Byfyj . Na Nikiszu też czekała na rowerzystów biorących udział w "Kołem dla ISKIERKI" skarbonka, do której można było wrzucić swoją przysłowiową"cegiełkę", która pomoże przy remoncie. Miło było spędzić niedzielę i sportowo, i rodzinnie i towarzysko i zobaczyć kawałek Katowic, a przy okazji po prostu pomóc innym.

Krótka relacja Radia Katowice