Dzięki uprzejmości i na zaproszenie firmy Nexteer Automotive Poland, grupa podopiecznych ISKIERKI oraz Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w sobotni poranek wyruszyła do Krakowa. Celem wyprawy były podziemia AGH, gdzie znajdują się laboratoria akustyczne. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda komora pogłosowa i dowiedzieć się jak bardzo wyciszona jest komora bezechowa. Na własne uszy przekonaliśmy się co znaczy powiedzenie „cicho jak makiem zasiał”. Później sprawdzaliśmy dokładność zegara słonecznego. Następną atrakcją był Ogród Doświadczeń, gdzie Pani Magda w ciekawy sposób objaśniała nam zasady optyki oraz akustyki. Wielu chętnych zmierzyło się z siłą odśrodkową oraz uczestniczyło w zawodach przeciągania liny.
Serdecznie dziękujemy organizatorom i pomysłodawcom naszego wyjazdu panom Piotrowi i Mateuszowi za wspólnie spędzony czas.
Relację i zdjęcia zawdzięczamy Sylwii Piekarek, mamie podopiecznej fundacji.