ISKIERKA na II Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Od 9 do 11 lutego uczestniczyliśmy po raz drugi w II Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach (Health Challenges Congress), który zgromadził przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z ochroną zdrowia.

Wydarzenia pierwszych dwóch dni skupiały się wokół różnego rodzaju wykładów, paneli, spotkań i dyskusji specjalistycznych dostępnych dla zamkniętej grupy osób działających na płaszczyźnie medycyny. Sobota była dniem otwartym i towarzyszył jej Śląski Dzień Zdrowia, w ramach którego kilka tysięcy mieszkańców regionu skorzystało z bogatej oferty badań lekarskich, konsultacji ze specjalistami, warsztatów, wykładów i zajęć sportowych. Tego dnia prezes naszej fundacji, Jolanta Czernicka-Siwecka wraz z dr Renatą Tomaszewską prowadziły swój panel "Wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci".

Podczas wszystkich dni można również było odwiedzić nasze stoisko, gdzie do nabycia był świeżo wydany poradnik kulinarny "JedzONKO". W piątek dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty z autorką książki, doradcą żywieniowym i mamą naszej podopiecznej w jednym, Kasią Stankow. Jednocześnie zaprezentowaliśmy fotografie z wystawy "ISKIERKOWE dzieci" przedstawiające naszych podopiecznych.