AKCJA LATO - Morze Bałtyckie I turnus

1 września niespełna 50-osobowa Iskierkowa ekipa wyruszyła na kilkudniową wyprawę nad polskie morze. Nasi podopieczni z oddziałów onkologicznych z Katowic, Chorzowa, Zabrza i Rzeszowa wypoczywali wspólnie ze swoimi rodzinami w Rewalu.

DSC_1535

Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała mieliśmy okazję do wspólnego zwiedzania. Odwiedziliśmy m.in. Park Wieloryba, Motylarnię i wystawę klocków lego. Wspięliśmy się na latarnię morską i przeżyliśmy rejs statkiem w Kołobrzegu.

DSC_0968

Wspólny wyjazd był okazją do chwil rekreacji i odpoczynku, którego mogliśmy doświadczyć podczas pobytu w Aquaparku w Sandra Spa. Podczas warsztatów stworzyliśmy własne pamiątki znad morza m.in. kolorowe pudełeczka na skarby wykonane metodą decoupage oraz magnesy o przeróżnych kształtach.

DSC_1256

DSC_1032

Ostatniego dnia po śniadaniu pożegnaliśmy się z morzem i wyruszyliśmy w drogę powrotną. To były niezwykłe dni, które minęły bardzo szybko. Pozostało wiele pięknych  wspomnień oraz nadzieja, że za rok znowu wyruszymy nad morze i będziemy się dobrze bawić.

DSC_0857

Wyjazd na Morze Bałtyckie zawdzięczamy akcji „Krzesła dla Iskierki” współorganizowanej przez katowicką "Gazetę Wyborczą" i spółkę PTWP Event Center. Dzięki akcji udało się nie tylko sfinansować wyjazd ale przede wszystkim zakupić  potrzebny sprzęt medyczny dla oddziałów onkologicznych, który zaprezentujemy już wkrótce.

foto: Archiwum Fundacji ISKIERKA