Z Toyotą ...Wojtkiem i Kamilem:)

To jest historia przyjaźni dwóch niesamowitych chłopaków, która zrodziła się na oddziale onkologii dziecięcej na Śląsku. Na pierwszy rzut oka, wszytko ich różni....ale to tylko pozorne. Łączą ich doświadczenia wspólnego pokoju podczas leczenia, kolejnych bloków chemii...dzielenia naprawdę ważnych i trudnych chwil. Rodziny wspierały się i na wzajem dodawały siły na kolejny czas.

DSC_1673

Więc kiedy pojawiła się możliwość spełnienia marzeń Wojtka i Kamila w ramach projektu „Z Toyotą w Świat”– wszyscy byli zgodni co do tego, jak chcą się nacieszyć wspólnymi chwilami. Jak to nastolatkowie, wymyślili baseny, spa, zabawę i relaks od wszystkiego. Coś, na co nie było dotychczas okoliczności. I tak, 18 września 2017 r. dzięki partnerowi projektu: Dealerowi Toyoty, Czajka Auto Sp z o.o. pojechaliśmy 2 komfortowymi samochodami do Bukowiny Tatrzańskiej.

DSC_1662

Korzystaliśmy z gościnności, uroków i możliwości Pensjonatu Stasinda. Pogoda…choć jesienno-mglista i deszczowa, nie przeszkadzała nam w korzystaniu z basenu czy sali gier. I o to chodziło! Chłopcy kursowali na basen kilka razy dziennie niestrudzenie…Pyszne góralskie jedzenie i pełen relaks.

DSC_1661

Wisienką na torcie był pobyt następnego dnia w Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Wojtek dostał iskierkowo-zieloną maskę do nurkowania a Kamil zaliczył pierwszy w życiu profesjonalny masaż. Radość i wrażenia bezcenne!

IMG-20170919-WA0029   IMG-20170920-WA0017

Udało się również, robiąc slalom gigant pomiędzy chmurami ostatniego dnia, odwiedzić Zakopane. Były oscypki, Muzeum Tatrzańskie i zawroty głowy w Krzywym Domku.

DSC_1741

Jednak najważniejsze podczas tego wyjazdu było spotkanie. Radość bycia razem i nacieszenia się urokami życia po miesiącach trudów choroby. To ładowanie baterii i pozytywnego myślenia na kolejne etapy. Jedno jest piękne. Że w takich okolicznościach rodzą się tak bezcenne przyjaźnie.

DSC_1715

Dziękuję Wojtek i Kamil, że wymyśliliście ta przygodę a rodzinom chłopaków za super czas i radość!

Dziękuję Jerzemu Czajce i Mateuszowi Malokowi, że od tylu lat możemy liczyć na Wasze wsparcie i razem dawać radość podopiecznym ISKIERKI!

Opiekunka Iskierkowa  wyjazdu – Aneta KJ

Partner projektu: