ISKIERKA na DOZ Maraton Łódź 2018

Od 13 do 15 kwietnia uczestniczyliśmy po raz czwarty w  DOZ Maraton Łódź , gdzie można było odwiedzić nasze wypełnione atrakcjami dla dzieci stoisko na terenie Atlas Areny. Wraz z z Fundacją DOZ , Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę  i  Fundacją Udar Mózgu  tworzyliśmy strefę charytatywności. W DOZ Maratonie Łódź wraz z imprezami towarzyszącymi w tym roku wzięło 4,5 tysiąca uczestników. Bieg zwyciężył Tarekegn Zewdu Bekele z czasem 2:19:41, a na półmaratońskiej trasie najszybszy okazał się jego rodak, Hunegnaw Mesfin (1:03:17). Wśród kobiet pierwsze na linię mety wbiegły – odpowiednio – Jane Jepkosgei Kiptoo (KEN) i Agnieszka Gortel (POL).

DOZ Maraton Łódź niesie ze sobą również aspekt charytatywny. Rejestrując się na maraton oraz bieg na 10km każdy biegacz może przyłączyć się do akcji „Biegam – Pomagam”, deklarując w formularzu zgłoszeniowym dobrowolną kwotę nie mniejszą niż 5 zł na jedną z organizacji będących beneficjentem. Fundacja Dbam o Zdrowie również dołączyła się do tej akcji poprzez podwojenie kwoty wpłat charytatywnych zadeklarowanych przez biegaczy.

Dziękujemy biegaczom za przekazanie nam dodatkowej opłaty wpisowej i odwiedzanie naszego stoiska.