Iskierkowy Dzień z Alpakami

Nasza grupa miłośników zwierząt uroczych udała się, w ramach Akcji Wiosna 2018, 23 maja na wyjazd do alpakarni do Nowej Wsi pod Częstochowę. Mimo chmur i deszczu, który przywitał nas rano w Katowicach nie zrezygnowaliśmy z naszej wycieczki. I to była bardzo dobra decyzja, ponieważ na miejscu czekała na nas fantastyczna pogoda. Cały ten czas spędziliśmy na świeżym powietrzu w cudownym towarzystwie alpak. Czarne, brązowe, białe, do wyboru do koloru, otwarte na przytulanie i karmienie poruszyły nie jedno nasze serce. Towarzystwa dotrzymywał również wielbłąd Karol, który delikatnie podgryzał i sympatycznie zaczepiał co niektórych. Żurawka Basia z kolei nie odstępowała nas na krok dumnie paradując po terenie alpakarni, chwaląc się swoim barwnym upierzeniem i ciekawą „fryzurą”. Po posiłku, udaliśmy się na zajęcia praktyczne gdzie każdy mógł się wykazać i ulepić własną alpakę z gliny. Każda była inna i wyjątkowa tak samo jak nasze żywe modele! Ja jestem zachwycona mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy z tymi uroczymi stworzeniami. Dziękujemy Hodowli Alpak "Cygnus" , Pani Joasi oraz jej mamie za wypełnienie nam tego czasu atrakcjami, zaangażowanie i uśmiech, który nie schodził im z twarzy.

Gosia

fot.Arch.Fundacji ISKIERKA