Kongres Gospodarczy i jego echa - dyskusja w sieci

Od kilku lat gościmy na Europejskim Kongresie Gospodarczym, prezentując działania fundacji ale także biorąc aktywny udział w sesjach i panelach tematycznych. Dzielimy się przede wszystkim naszym doświadczeniem we współpracy z biznesem, instytucjami publicznymi oraz podpowiadamy jak realizować projekty CSR-owe.

W tym roku Prezes Fundacji Jolanta Czernicka-Siwecka wzięła udział w panelu poruszającym temat: „Społeczeństwo i Gospodarka: CSR i HR, czyli odpowiedzialność i atrakcyjność pracodawcy”.

Fragment pierwszej wypowiedzi, w którym użyła jej zdaniem niefortunnie zwrotu „roszczeniowa” dot. postawy młodych osób na rynku pracy wywołał sporą dyskusję wśród internautów i falę krytyki, zwłaszcza pozbawiony kontekstu. W oświadczeniu zamieszczonym na FB Prezes ISKIERKI przekazała, że jest jej przykro, jeśli ktoś poczuł się nimi urażony.

W zapisie panelu padają wyraźne stwierdzenia, że jest to właśnie wyzwanie dla współczesnego pracodawcy aby spotkać się w pół drogi, znaleźć rozwiązania umożliwiające humanitarny balans pomiędzy czasem i zaangażowaniem w pracę a życiem osobistym. Ważne było podkreślenie (które mocno wybrzmiewa w dalszej części dyskusji) że wypracowywanie w pracy rozwiązań, które pozwolą czerpać z potencjału młodych ludzi, odkrywać go i rozwijać, szanując jednocześnie ich potrzeby oraz wartości, jest ważnym, aktualnym wyzwaniem dla pracodawców. Taka była intencja, dlatego zachęcamy do obejrzenia nagrania źródłowego: