A my znowu odwiedziliśmy Toskanię!

Od 5 do 14 października uczestniczyliśmy w corocznym, szóstym już, wyjeździe do Toskanii. Podróż była długo wyczekiwana i wymarzona przez wielu podopiecznych ISKIERKI. Dzięki uprzejmości Pana Marka Kobiałki, Mecenasa Fundacji ISKIERKA, przez cały pobyt we Włoszech mogliśmy wypoczywać w apartamentach  Tuscany Forever , usytuowanych w Saline Di Volterra. Zanim przyjechaliśmy na miejsce noc z piątku na sobotę  spędziliśmy w urokliwym miasteczku Villach.  Pierwszy dzień w Tuscany Forever minął nam na zaklimatyzowaniu się i spotkaniu integracyjnym naszej grupy. Niedzielę spędziliśmy na wspólnych szaleństwa w parku rozrywki w Cavallino Matto i plażowaniu. Kolejny dzień minął nam na zgłębianiu tajników produkcji wina w winnicy FATTORIA I COLLAZZI SOCIETÁ AGRICOLA i zwiedzaniu Florencji. Będąc w Toskanii nie przegapiliśmy również obejrzenia  Volterry, Cinque Terre, Sieny i Pizy.

FundacjaISKIERKAIMG_1049Podczas naszego pobytu w Tuscany Forever, w przestrzeni restauracyjnej, nasi podopieczni pod okiem artystki, Sylwii Mańko , stworzyli swój mural. Do jego wykonania użyliśmy farb Benjamin Moore . Mural tworzyliśmy od wtorku, a w piątek miejsce miał wielki wernisaż, na który przybył Pan Marek Kobiałka, któremu sprawiliśmy ogromną niespodziankę. Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły tańce, karaoke i prawdziwe włoskie przysmaki, w tym obłędne tiramisu. W sobotę z wielkim żalem, ale też radością udaliśmy się w podróż do Polski.

FundacjaISKIERKAIMG_1038

Zapraszamy do fotorelacji oraz do przeczytania relacji naszych podopiecznych i ich rodzin:

Trudny jest powrót do codzienności, po tak wspaniałym iskierkowym pobycie we Włoszech. TOSKANIA JEST KLIMATYCZNA I MAGICZNA!!!!!! Marzyłam o niej od dawna, a wszystko zaczęło się od obejrzenia filmu „Pod słońcem Toskanii”. Teraz mogłam ją poczuć wszystkimi zmysłami. Zobaczyliśmy piękne miasta, zabytki, dzieła sztuki budowlanej. To co jednak najbardziej zachwyciło to tamtejsze krajobrazy, smukłe cyprysy, winnice i zmieniające się zalane październikowym słońcem pola uprawne. Po trudach podróżowania wracaliśmy do naszej hacjendy na wzgórzu i tam tak naprawdę poczuliśmy prawdziwy klimat Toskanii. Widoki na pobliską Volterrę , leniwie spędzany czas, zapach rozmarynu, granaty rosnące tuż przy oknie i ...ta relaksująca cisza. Trudno znaleźć słowa, aby podziękować przemiłym Paniom z ISKIERKI, Panu Markowi i całemu personelowi Tuscany Forever. Bardzo, bardzo dziękujemy - Basia i jej wnuczka Zuzia.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile w Toscanii. Wspominamy je cały czas i opowiadamy wszystkim jak było cudownie i super wszystko zorganizowane. Jesteśmy mega zadowolone i szczęśliwe ,że mogłyśmy tam być. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy całą ekipę I SKIERKI . Alina z Natalką

Z całego serca dziękujemy za ten fantastyczny wyjazd. Było bajkowo, cudownie aż brak słów aby opisać co czujemy. Jesteśmy wdzięczni za te piękne chwile, za możliwość poznania Was!!!! ( jesteście wszystkie kochane, pełne pozytywnej energii, uśmiechu, radości, po prostu fantastyczne babki) oraz tylu wspaniałych, pełnych ciepła i życzliwości ludzi. Wspaniała ekipa, cudowna Kadra. Wielkie ukłony w Waszym kierunku!!!!! (nie mogę zapomnieć o Patryku. Cudowny dzieciak o wielkim sercu). Podziękowania kierujemy również w kierunku Pana Marka, dzięki któremu znaleźliśmy się w innym świecie. Pełnym, radości, uśmiechu, szczęścia. W świecie gdzie na chwilę zapomnieliśmy o chorobie, naszym codziennym życiu, o zmartwieniach i rozterkach. Patrząc na moje dzieci tak radosne i uśmiechnięte serce mi się radowało. Ami szczęśliwa, naładowana pozytywną energią, uśmiechnięta , zachwycona była wszystkim i wszystkimi. Musze przyznać że dawno nie widziałam jej tak szczęśliwej. Olek również zadowolony, poznał fajną młodzież , złapał kontakt, widać było że dobrze się bawią i miło spędzają wspólnie czas.  I ja matka DZIĘKUJĘ z całego serca. Za to że daliście NAM możliwość przeżycia cudownej przygody. Za to, że dbałyście o nas, przekazywałyście dobre emocje. Jesteście cudowne, macie w sobie tyle dobra i ciepła. DZIĘKUJĘ. Robicie bardzo dużo dla innych. Sprawiłyście, że na chwilę zapomniałam o strachu, który towarzyszy mi od ponad dwóch lat. Dziękuję za to, że na chwilę zagościł we mnie spokój. Za to, że mogłam ten czas spędzić z moimi dziećmi w tak cudownym miejscu. Jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania i dzielenia się dobrem z innymi.  Będę pamiętać ten wyjazd do końca moich dni. I Was będę miała zawsze w sercu. I zawsze będę wspominać serdecznie. Jesteście wyjątkowe !!!!
Dziękujemy Ami, Olek ,Dominika.

B ardzo dziękujemy za wspaniale spędzony czas w Toskanii, super organizację, życzliwość i serdeczne słowo na każdym kroku. Profesjonalizm organizatorów pozwolił na pełne wyciszenie i bezpieczeństwo, co miało bezpośrednie przełożenie na 100% relaks. Wielkie dzięki.
Pozdrawiam,  Iwona Madej-Hacaś

Toskania 2018 ❤ Z całego serca chcemy podziękować za tak niesamowity czas spędzony w tej pięknej krainie. Była to wspaniała przygoda dla każdego z nas. Do tej pory w pamięci mamy każdy moment z wyjazdu i jesteśmy pewni, że będzie tak przez długie lata. Nie da się opisać słowami tej radości, atmosfery oraz przepięknych widoków, które zapewniła nam najlepsza ekipa Fundacji ISKIERKA. To dzięki Wam mamy tak niesamowitą pamiątkę z tych wakacji. Jeszcze raz bardzo dziękujemy ❤
Karolina, Paweł i Aneta Grucowie

Partner wyjazdu:
toscanyforever1

Mural powstał dzięki wsparciu:

benjamin