Szkolimy się, poszerzamy wiedzę i czerpiemy inspiracje

Za nami dwie duże konferencje, zorganizowane w Warszawie i Pradze, w których udział wzięli pracownicy Fundacji ISKIERKA. Był to czas wymiany wiedzy, doświadczeń i czerpania inspiracji w bieżącym i przyszłym działaniu. Dla nas to także moment, by poznać ekspertów m.in. z takich obszarów jak medycyna, nauka, nowe technologie czy ochrona praw pacjenta. Dlatego tak bardzo cieszymy się, gdy okazji do spotkania i poszerzania wiedzy jest tak wiele.

22-23 maja: FESTIWAL SEKTOR 3.0 (Warszawa)

To największe w Polsce wydarzenie dotyczące wykorzystania nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych, w tym roku zorganizowane pod hasłem „Empowering Creators”. W ciągu tych dwóch dni wzięło w nim udział blisko 900 osób, w tym przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, administracji publicznej, nauki oraz mediów. Zespół Fundacja ISKIERKA od lat uczestniczy w Festiwalu, biorąc udział także w licznych warsztatach. W tym roku szkoliliśmy się m.in. z obszaru design thinking oraz Google Ad Grants.

23-24 maja: SIOP Europe Annual Meeting (Praga, Czechy)

W Pradze mieliśmy możliwość uczestniczenia w corocznej konferencji organizowanej przez SIOP Europe, zrzeszającą lekarzy onkologów z całego świata oraz europejską organizację CCI Europe reprezentującą organizacje rodzicielskie i pozarządowe. Konferencja i spotkanie z ludźmi działającymi podobnie do nas, pokazała jak ważna jest współpraca tak pomiędzy lekarzami, fundacjami i pacjentami jaki i pomiędzy organizacjami w całej Europie. Poruszane były bardzo ważne tematy dotyczące pacjentów podczas leczenia, jak i po zakończonym leczeniu. Jesteśmy przekonani, że to spotkanie pomoże nam działać na rzecz naszych podopiecznych jeszcze lepiej oraz da nam możliwość do nawiązania relacji z organizacjami pozarządowymi w Europie.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie.