Finał "Paweł dla ISKIERKI" w GCZD w Katowicach

31 lipca w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oficjalnie zakończyliśmy akcję "Paweł dla ISKIERKI". Najpierw spotkaliśmy się w "Sali z Sercem" z wszystkimi pacjentami leczącymi się w tym szpitalu.  Paweł Herda, który przeszedł samotnie 500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim dla dzieci z chorobą nowotworową, opowiadał o swojej wędrówce, przygotowaniach do niej, motywacji i swojej walce z guzem mózgu. Następnie udaliśmy się na Oddział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii.

Paweł kiedyś sam leczył się na tym oddziale i było to dla niego bardzo wzruszające spotkanie. Rozbiliśmy namiot, rozłożyliśmy plecak na części pierwsze i robiliśmy słoiki marzeń, w którym każdy zamknął swoje życzenia. Po spotkaniu na świetlicy Paweł odwiedził wszystkie dzieci, które nie mogły uczestniczyć w warsztatach i wręczył podarunki przekazane przez Tymbark .

Podczas wędrówki Pawła Herdy Głównym Szlakiem Beskidzkiem, z Ustronia do Wołosatego, trwała zbiórka na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii GCZD w Katowicach. Finalnie zebraliśmy 25.248 złotych
Dziękujemy za wsparcie!

Polecamy reportaż Doroty Stabik w Radiu Katowice: