ISKIERKOWA zima z TAURONEM - rozpoczęcie wspólnej akcji

W środę, 11 grudnia 2019 roku, na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, oficjalnie rozpoczęliśmy wspólny projekt z Grupą TAURON .  Wszystko to z myślą o poprawie komfortu małych pacjentów, ich rodziców oraz personelu medycznego.

Zaczęliśmy z przytupem i niesamowitą energią, bo od wspólnego kolędowania połączonego z wizytą Św. Mikołaja i byczka Tauronka. Pracownicy Grupy TAURON zagrali i zaśpiewali na żywo najpiękniejsze polskie kolędy, które wcześniej zostały nagrane w profesjonalnym studiu nagraniowym „Radia eM” w Katowicach. Było magicznie i bardzo kolorowo, ale co najważniejsze udało się przekazać małym pacjentom sporo dobrej energii.

Do końca marca 2020 roku na oddziale będą przeprowadzane działania dedykowane chorym dzieciom i ich opiekunom, takie jak m.in.: karnawałowy bal czy warsztaty terapeutyczne.

Równolegle rozpoczynamy prowadzanie prac remontowo-modernizacyjnych usprawniających funkcjonowanie oddziału. Ostatni taki remont Fundacja ISKIERKA, na wspomnianym oddziale, przeprowadziła w 2014 roku. Tym razem będzie powiększona m.in. świetlica do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, zostaną wyremontowane dwie łazienki, przeniesiona i powiększona zostanie kuchnia, gabinet psychologa czy sala rehabilitacyjna. Dodatkowo zostanie utworzony gabinet do badań USG, nowa sala pobytu dziennego oraz pokój rozmów lekarzy z rodzicami.

Od ostatniego remontu minęło kilka lat, co zrodziło wiele nowych potrzeb. Chcemy m.in. stworzyć większą kuchnię dla rodziców, by był to element dopełniający nasze działania związane z projektem „JedzOnko”, czyli edukacją i promowaniem zdrowego oraz świadomego odżywiania dzieci, szczególnie w trakcie leczenia. Oprócz pokoju psychologa zaplanowaliśmy też pomieszczenie, w którym lekarz będzie mógł spokojnie, w atmosferze poufności, porozmawiać z rodzicem. Finansowe wsparcie takich działań pochodzące z zewnątrz, daje nam większe możliwości i pozawala odpowiadać na realne, istotne potrzeby małych pacjentów i ich opiekunów na wielu płaszczyznach. Dlatego cieszymy się bardzo z nawiązanej współpracy. ” - mówi Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA.

Więcej o projekcie MegaMoc Kolędowania Grupy TAURON można przeczytać TUTAJ.

Dziękujemy Grupie TAURON za zaufanie dla naszych działań i kolejny wspólny projekt.

Relacje z wydarzenia: