Karnawałowe szaleństwo z TAURONEM!

Kiedy my przygotowujemy się do 14. Integracyjnego Balu Karnawałowego Fundacji ISKIERKA pt. „Dookoła Świata”, który odbędzie się już 30 stycznia, pamiętamy jednocześnie o naszych podopiecznych, którzy tego dnia nie będą mogli opuścić szpitalnych murów i bawić się z nami.

Zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na etap leczenia jak i bezpieczeństwo małych pacjentów, nie mogą oni tak po prostu otrzymać „przepustkę” i dołączyć do nas. Z tego właśnie powodu od lat, w okresie karnawału, organizujemy także mniejsze bale na oddziałach onkologii dziecięcej.

W tym roku mogliśmy liczyć na ogromne wsparcie ze strony TAURON Polska Energia , który zaangażował się w przygotowania i realizację takiego balu na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii GCZD w Katowicach . Z pozoru zwykły dzień, 23 stycznia, okazał się dniem fantastycznej zabawy, uśmiechu, wymyślnych tańców i intrygujących zagadek.

Na oddziale pojawiliśmy się w towarzystwie profesjonalnych animatorów, którzy wraz z byczkiem Tauronkiem porwali dzieci i rodziców do zabawy. Mieli ze sobą nawet specjalne gadżety dla wszystkich tych, którym nie udało się przebrać. Szaleliśmy do woli w rytm ulubionych piosenek naszych podopiecznych – każdy mógł poprosić o swój ukochany utwór. Kiedy zmęczenie dawało o sobie znać, panie animatorki zaangażowały dzieci do różnych zabaw i łamigłówek oraz wykonywały bajkowe makijaże buzi. Na zakończenie tej wyjątkowej imprezy, dzieci otrzymały także drobne upominki.

Dziękujemy TAURON Polska Energia za współtworzenie tego wyjątkowego dnia. Dzięki Wam mogliśmy obserwować uśmiech na twarzach dzieci i dać im chwilę wytchnienia od szpitalnej rzeczywistości.