Specjalistyczne obuwie dla ratowników medycznych z Katowic, Lublina i Rzeszowa

Ponad 1000 par obuwia GROM PLUS S1P  pierwszego gatunku przekazał Protektor S.A. - producent obuwia ochronnego i zawodowego, ratownikom medycznym z Katowic, Lublina i Rzeszowa. Tym samym dołączył do firm, które pomagają w walce z epidemią koronawirusa COVID-19.

A jak do tego doszło?

Pomysł zrodził się spontanicznie wśród pracowników firmy Protektor S.A., w reakcji na obecne wydarzenia, którzy zadali sobie pytanie: " Co możemy zrobić jako zespół w obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego?". Zwykle proste rozwiązania są najlepsze. Ratownicy medyczni, to osoby działające na pierwszej linii frontu, więc to do nich trafiło wsparcie.

- Najlepiej znamy się na obuwiu bezpiecznym i zawodowym, działamy również w sektorze medycznym. Było dla nas oczywiste, że chcemy pomóc tłumaczy Tomasz Malicki Prezes Grupy Protektor S.A.   - Skontaktowaliśmy się z ratownikami medycznymi, którzy z takim poświęceniem pracują w czasie pandemii   i zapytaliśmy co możemy zrobić. Okazało się, że możemy ich wesprzeć produkowanym w naszej firmie obuwiem .

arch. Fundacji ISKIERKA

Cała akcja nie byłaby możliwa do przeprowadzenia w tak błyskawicznym tempie bez zaangażowania zespołu Protektor S.A. Przedsięwzięciu od początku towarzyszyła Fundacja ISKIERKA.

Na ten moment i sytuację, w której jesteśmy, każdy gest ma znaczenie. Pomagamy ratownikom, którzy są na pierwszej linii kontaktu z potencjalnymi zakażonymi. Przekazane buty to nie tylko prewencja, ale możliwości ze strony szpitala przekazania zaoszczędzonych środków na inne potrzeby. Cieszę się że możemy wspólnymi siłami pomagać, na przykład w taki sposób. – dodaje Jolanta Czernicka-Siwecka, Prezes Fundacji ISKIERKA.

Protektor S.A. jest jednym z największych producentów obuwia specjalistycznego i bezpiecznego w Europie. Oferuje obuwie wojskowe, policyjne i strażackie, a także bezpieczne, zawodowe oraz ESD, obuwie dla segmentu medycznego, aptek oraz gastronomii. Firma posiada 3 zakłady produkcyjne w Europie oraz centra rozwojowe w Niemczech i Polsce a jej produkty docierają do 34 krajów. W Polsce produkty  Protektor S.A. dostępne są pod markami Protektor oraz Abeba.