20 października 2021 r. o g. 19.00 w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się śląska premiera i spotkanie z autorem książki „O, CHOROBA”. Po premierze on-line w Empiku, przyszedł bowiem czas na spotkanie z autorem oraz osobami, które przyczyniły się do powstania książki i rozmowę, dlaczego oraz dla kogo została wydana.

Spotkanie poprowadzili:  Mirosław Neinert (aktor, dyrektor Teatru Korez)i Dariusz Kortko (red. nacz. Gazety Wyborczej w Katowicach), a wśród gości:
Boguś Janiszewski (autor)
Prof. Tomasz Szczepański (konsultant merytoryczny)
Jolanta Czernicka-Siwecka (Fundacja ISKIERKA)
Małgorzata Gałysz -Wróbel (Wydawnictwo Agora dla dzieci),
Renata Przemyk (ambasadorka projektu),
Weronika Kułacz i Oskar Zarański (podopieczni fundacji)

foto: Marta Chrobak

Była to znakomita okazja do rozmowy, zadawania pytań, podzielenia się wrażeniami z lektury. Nie brakowało chwil wzruszenia, radości ale i niełatwych kontekstów tematu.

Polecamy relacje: Gazeta Wyborcza,

Bardzo dziękujemy Wszystkim obecnym za to inspirujące spotkanie i dobre rozmowy.