Piękne pierwsze efekty akcji charytatywnej Agory

W ciągu zaledwie niecałych 4 miesięcy od premiery książki "O, Choroba" udało się zebrać ponad  55 tys. zł na rzecz naszych podopiecznych. Takie dobre wiadomości otrzymaliśmy właśnie z Wydawnictwa Agora.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zapewnienie dodatkowego dostępu do pomocy psychologicznej dla rodzin dzieci onkologicznych. To indywidualne interwencje kryzysowe, konsultacje psychologiczne oraz terapie krótkoterminowe podopiecznych fundacji i ich rodzin zarówno w trakcie leczenia, po jego zakończeniu, jak i dla rodziców po stracie dziecka. Taka pomoc umożliwia usprawnienie funkcjonowania dziecka w procesie leczenia, daje możliwość rozładowania negatywnych emocji oraz możliwość ograniczenia negatywnych, psychologicznych następstw choroby nowotworowej, także jego rodziny i najbliższych.

W 2021 roku Wydawnictwu Agora udało się zebrać w sumie 472 864,21 złotych ze sprzedaży książek-cegiełek „Wszystkie kolory świata” „O, choroba”, oraz „Nadzieja”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczono m.in. na dofinansowanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, pomoc psychologiczną dla podopiecznych Fundacji ISKIERKA zmagających się z chorobą nowotworową, czy wsparcie hospicjów i ośrodków dla seniorów. Bardzo nas cieszą takie inicjatywy charytatywne Agory, szczególnie że promują naprawdę wartościowe publikacje.

„O, choroba” otrzymała już wyróżnienie graficzne w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY, Nagrodę edytorską „Dobre Strony 2021”a także nagrodę główna w XX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Obecnie trwa również głosowanie w plebiscycie blogerów "Lokomotywa", w którym została nominowana.

Więcej szczegółów o akcjach znajdą Państwo na stronie www.wydawnictwoagora.pl:

Wspomniane literackie akcje charytatywne Wydawnictwa Agora trwają nieprzerwanie. Aby wziąć w nich udział, wystarczy kupić książkę-cegiełkę w wersji papierowej m.in. na Kulturalnysklep.pl oraz Empik.com oraz w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych, a także w formie e-booka m.in. na Publio.pl.

Kulturalny Sklep: https://cutt.ly/O_choroba
Empik: https://cutt.ly/O_choroba_Empik
Publio (ebook): https://cutt.ly/O-choroba---ebook

a także tu:

🛒

fundacjaiskierka.pl/jak-pomoc/sklep/

Dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu firm książki-cegiełki dostępne są w jednolitej cenie, niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się je zakupić, umożliwiając tym samym zebranie jak największych kwot na cele dobroczynne.

WIELKIE PODZIĘKOWANIE dla Wydawnictwa AGORA oraz Agora dla dzieci, czytelników oraz Partnerów publikacji:

Więcej o samej książce" O, Choroba" znajdziecie >>>TU