Mamy nagrodę w plebiscycie blogerów "Lokomotywa"

W piątek, 4 lutego, ogłoszono wyniki w plebiscycie blogerów "Lokomotywa". Książka "O, Choroba" autorstwa Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera, którą wydaliśmy wraz z Wydawnictwem Agorą dla Dzieci otrzymała nagrodę główną w kategorii "komiks". To kolejna nagroda na naszym koncie, z której jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, że wygraliśmy głosami czytelników.

Plebiscyt Lokomotywa – książka dla niedorosłych, to coroczna, organizowana od 2018 roku, inicjatywa blogerów piszących o książkach dla dzieci i młodzieży. W tym roku po raz czwarty odbędzie się głosowanie na 60 tytułów pochodzących z ponad 30 polskich wydawnictw.

Nominacje w sześciu kategoriach (tekst, fakt, obraz, komiks, przekład, od A do Z) przygotowali autorzy blogów, którzy od lat szerzą czytelnictwo książek dziecięcych i młodzieżowych: Co czytam Konstantemu i Matyldzie, Dżin z tomikiem, Maki w Giverny, Mała czcionka, Mała Ka f ka, Mały pokój z książkami, O tym, że, Poczytaj dziecku, Synkowe czytanie, W Nieparyżu, Dodruk poproszę i Zabawkator.

„Wnosimy do zespołu różne jakości, bo z książkami dziecięcymi mamy kontakt na rozmaite sposoby: współtworzymy je, promujemy czytelnictwo w instytucjach kultury i prywatnych inicjatywach, oceniamy jako rodzice. Staramy się równoważyć zachwyt krytycyzmem. Wierzymy w moc książki dobrze napisanej, pięknie zilustrowanej, świetnie przetłumaczonej, starannie zredagowanej i w moc sprawczą mądrych wydawców” - tak o inicjatywie pisze jedna z jej współorganizatorek.

Dziesięcioro nominujących blogerów tworzy pulę sześćdziesięciu książek wydanych w ostatnim roku. Wybrane przez blogerów plebiscytowe nominacje to zapis ich fascynacji i zachwytów mijającego roku. Następnie Internauci wybierali książki w ramach kategorii: tekst, obraz, fakt, komis i od A do Z.

Dziękujemy za Wasze liczne głowy!

Więcej o książce: "O, CHOROBA" znajdziesz>>>TU

www.plebiscytlokomotywa.pl