Zbiórka środków na pomoc dzieciom onkologicznym z Ukrainy

Ucieczka przed wojną i choroba nowotworowa dziecka nigdy nie powinny iść w parze!

Od początku wojny w Ukrainie do Polski trafiają mali pacjenci z chorobą nowotworową zza wschodniej granicy. Na oddziałach onkologii dziecięcej w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Rzeszowie opieką nad nimi zajęła się Fundacja ISKIERKA. Ukraińcy często przyjeżdżają z niczym. Jest to dosłownie mała damska torebka. ISKIERKA zabezpiecza te bardzo podstawowe potrzeby – od pomocy w organizowaniu mieszkania, ubrań, środków czystości po wsparcie formalno-prawne.

„ - Sytuacja w Ukrainie postawiła ISKIERKĘ przed nowymi zadaniami. Oprócz uważności na dalszą opiekę nad naszymi podopiecznymi pod swoje skrzydła wzięliśmy także dzieci chore z Ukrainy. Na taki scenariusz nikt nie był przygotowany. Z pomocą darczyńców staramy się sprostać nowej rzeczywistości mając na uwadze długofalową pomoc finansową, rzeczową, a także psychologiczną - komentuje Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji ISKIERKA

Jesteśmy w stałym kontakcie z Polskim Towarzystwem Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Śląskim Uniwersytetem Medycznym oraz organizacjami działającymi w obszarze onkologii dziecięcej.  Wymieniamy się informacjami, kontaktami i wspólnie pomagamy zaopiekować dzieci i ich rodziny w tej nowej sytuacji. Wkrótce również uruchomiona zostanie długofalowa pomoc psychologiczna nie tylko dla dzieci, ale również całych ich rodzin. Oprócz bezpośredniego i szybkiego działania w Polsce, fundacja zorganizowała duży transport środków medycznych oraz opatrunkowych dla ukraińskich szpitali.

"- Konsekwencji zespołu stresu pourazowego wśród uciekających przed wojną ukraińskich rodzin nie jesteśmy w stanie ocenić. Wierzymy, że z Państwa pomocą nie zabraknie nam środków, by razem mądrze pomagać” – dodaje Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes fundacji.

👉

Wsparcie finansowe można kierować bezpośrednio na konto Fundacji ISKIERKA:

16 1050 1588 1000 0023 0023 0170 - z dopiskiem „Ukraina”.

Wpłaty z zagranicy w PLN:
IBAN: PL16 1050 1588 1000 0023 0023 0170
BIC (SWIFT): INGBPLPW

Wpłaty z zagranicy w EURO:

IBAN: PL38 1050 1588 1000 0023 1106 1085

BIC (SWIFT): INGBPLPW

Wpłaty z zagranicy przez PayPal /kartą kredytową:

Jeżeli na konto Fundacji ISKIERKA będzie dokonywana wpłata spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, bank będzie wymagał od Państwa podania dodatkowych danych identyfikacyjnych: ING Bank Śląski, ul. Wolności 305, 41-800 Zabrze, Polska

ZA KAŻDĄ WPŁATĘ  BARDZO DZIĘKUJEMY!