Kolejny projekt we wsparciu Urzędu Miasta w Rzeszowie zrealizowany

Od 1 maja 2022 r. mogliśmy zrealizować kolejny projekt dla dzieci chorych onkologicznie dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Rzeszowie, a konkretnie Wydziału Zdrowia w ramach realizacji zadania publicznego "Aktywizacja osób niesamodzielnych oraz wsparcie ich opiekunów, poprzez wdrażanie i upowszechnianie innowacyjnych metod rehabilitacji".

I tak odbyło się dziesięć spotkań arteterapeutycznych dedykowanych pacjentom leczących się w Klinice Onkohemtologii Dziecięcej

1. Tworzenie kreatywnych prac z użyciem filcu. Wycinani
  2. Projektowanie oraz składanie łapaczy snów z wykorzystaniem kwiatów, kolorowych piór, koralików, wstążek. Doskonalenie motoryki małej.
  3. Tworzenie mini ZOO na bazie papierowych talerzyków jednorazowych. Wykorzystywanie różnych technik plastycznych - kolaż. Kompozycja trójwymiarowa
  4. Przygotowanie podarunków z okazji Dnia Mamy. Współorganizowanie i przeprowadzenie profesjonalnej sesji zdjęciowej na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej.
  5. Dzień Dziecka na sportowo. Rozgrywki w mini golfa. Gry, zabawy i konkursy aktywizujące.
  6. Flower boxy - tworzenie kompozycji przestrzennej z wykorzystaniem sztucznych kwiatów, tekturowych kopert oraz gąbki florystycznej.
  7. Dzień Taty - przygotowanie prezentów w formie płótna ręcznie wymalowanego. Technika dowolna z wykorzystaniem pędzli, paluszków, całej dłoni. Zajęcia sensoryczno-motoryczne.
  8. Elementy choreoterapii - sensoryczny tor przeszkód. Doskonalenie motoryki dużej i małej.
  9. Przygotowanie trójwymiarowych kompozycji wiszących na metalowych okręgach z użyciem techniki origami oraz elementów ekologicznych.
  10. Kreowanie wspomnień z wakacji w postaci szklanych pojemników o różnych kształtach i rozmiarachm wypełnionych naturalnymi elementami typu: piasek, kamyki, muszle, mech. Poznawanie różnych faktur poprzez sensorykę.

Dodatkowo udało nam się zrealizować warsztaty z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla dzieci cykl 5 spotkań prowadzonych przez Ratowniczkę Medyczną.

1. Resustytacja Krążeniowo-Oddechowa
  2. Urazy - złamanie, zwichnięcie, skręcenie