404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
Ustawienia
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących
Fundacja IskierkaChildhood Cancer International EUROPE Logo
panel rodzica
Nasze social media
wesprzyjlub podaruj nam 1,5%KRS: 0000248546

50-lecie Hematologii na Śląsku i piknik dla podopiecznych

W dniach 20-21 września miały miejsce obchody 50-lecia hematologii dziecięcej na Śląsku. Razem z Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach oraz portalem onkologia-dziecieca.pl współorganizowaliśmy to wydarzenie, a konkretnie Rodzinny Piknik w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, na który zaprosiliśmy podopiecznych z rodzinami, a także naszych przyjaciół. Był pyszny tort, strefa animacji, zabaw, fotobudka, występ Happy Big Band i wystawa fotografii Ewy Mikety „Magiczny onkologiczny” z udziałem dzieci leczących się w zabrzańskim i katowickim szpitalu.

fot. Jeremi Astaszow/Arch.Fundacji ISKIERKA

Tego też dnia zaprosiliśmy lekarzy z całej Polski, by trochę zmienili role, ale też myślenie o tradycyjnych instrumentach muzycznych. Za sprawą prof. Piotra Sutta, dyrygenta Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej, wydobywali dźwięki z wiertarek, suszarek, miksera, blendera, dzwonków i trąbek rowerowych, lodu, wody, młynka do kawy i wielu innych nietypowych przedmiotów emitujących dźwięki. Czy ta twórczość ujrzy światło dzienne? O tym innym razem…

fot. Jeremi Astaszow/Arch.Fundacji ISKIERKA

21 września w Hotelu Diament w Zabrzu odbyła się konferencja ” Postępy w leczeniu w onkologii i hematologii dziecięcej”, na której o roli organizacji pozarządowych we wspomaganiu procesów leczenia dzieci z chorobami nowotworowymi i hematologicznymi opowiedziała nasza prezes, Jolanta Czernicka-Siwecka.

Wszystkim uczestnikom, zaangażowanym osobom, instytucjom i podmiotom bardzo dziękujemy.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.