404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
Ustawienia
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących
Fundacja IskierkaChildhood Cancer International EUROPE Logo
panel rodzica
Nasze social media
wesprzyjlub podaruj nam 1,5%KRS: 0000248546

#GoldSeptember - podświetlamy Śląsk dla naszych podopiecznych

20 września 2022, o godzinie 20:00 wspólnie okazaliśmy wsparcie dzieciom z chorobą nowotworową, a pomogły nam w tym liczne instytucje. Śląsk zaświecił na złoto!

Wrzesień jest światowym Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie propaguje się wiedzę na ich temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Kolor złoty przedstawia bowiem to, co w życiu najcenniejsze - zdrowie dzieci. Organizowane są różnego rodzaju inicjatywy, które są pretekstem do rozmów i publikacji o realnych problemach w onkologii dziecięcej, pokazywania dobrych praktyk i różnych aspektów choroby oraz tego, jak można pomagać.

Inicjatorem #GoldSeptember jako światowego Miesiąca Świadomości Nowotworów u Dzieci był prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Ideę tę wypromowało międzynarodowe stowarzyszenie Childhood Cancer International (CCI). Fundacja ISKIERKA jest członkiem CCI Europe, czyli europejskiego oddziału CCI. W Polsce inicjatywie #GoldSeptember patronuje Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

We wrześniu różne obiekty na świecie są podświetlane na złoty kolor, co ma dodatkowo zwrócić uwagę na tę ważną tematykę.

W tegorocznej akcji wzięły udział takie instytucje, jak:

Zobaczcie zdjęcia (foto: Astashow Studio dla Fundacji ISKIERKA)

Równolegle w tym dniu rozpoczęły się obchody 50-lecia (20-21 września) powstania na Śląsku pierwszego oddziału hematologii dziecięcej. Obchodom towarzyszył Rodzinny Piknik oraz konferencja "Postępy w leczeniu w onkologii i hematologii dziecięcej".