404 Nie znaleziono niektórych zasobów.
Ustawienia
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących
Fundacja IskierkaChildhood Cancer International EUROPE Logo
panel rodzica
Nasze social media
wesprzyjlub podaruj nam 1,5%KRS: 0000248546

Jak szukać wsparcia i dawać je innym? ONKOPORADNIKOWY webinar

Podsumowanie projektu ONKOPRADNIKA zdecydowaliśmy się zorganizować w formie ogólnodostępnego webinaru za pośrednictwem portalu onkorodzice.pl.

Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Nowotworów u Dzieci to świetna okazja, aby przypomnieć jak ważne jest wsparcie rodziny dziecka chorego onkologicznie, nie tylko w aspekcie medycznym.

Tym razem temat poszerzyliśmy  o wsparcie online – a takie zapewnia ONKOPORADNIK, którego pomysłodawczynią i autorką jest Małgosia Bereza – Stanisławska, psycholog Fundacji ISKIERKA, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. Spotkanie z nią poprowadziła redaktor naczelna portalu Ewa Majewska. Dopytała o to,  jak zrodził się pomysł powstania ONKOPORADNIKA, kto był zaangażowany w jego tworzenie, do kogo skierowane są treści poszczególnych filmów i jakie są główne zalety ONKOPORADNIKA, co go wyróżnia?

Został poruszony ważny temat jakim jest samorzecznictwo – na konkretnych przykładach rodziców, pokazano jak przejść drogę od mówienia „trzeba coś zmienić” do faktycznego działania i zmiany. Przytoczono inicjatywy dużych i małych, ale także o tym, dlaczego warto działać. Odpowiadano na najczęstsze pytania, dlaczego rodzice nie chcą zwrócić się o pomoc, jakie są różne sposoby radzenia sobie z chorobą dziecka, jak bliscy dziecka chorego na nowotwór mogą się zaangażować się w pomoc jemu i jego rodzinie?

Nagranie ze spotkania jest dostępne na portalu onkorodzice.pl oraz na kanale You Tube portalu:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gorąco zachęcamy do korzystania z ONKOPRADNIKA:

Więcej o projekcie przeczytasz tu:

Webinar jest wydarzeniem w ramach podsumowania projektu "Onkoporadnik II".

wsparcie technologiczne: ClickMeeting