„Dzieci z Isfahanu” wizyta szkoleniowa neurochirurgów

W GCZD w Katowicach rozpoczęły się wizyty lekarzy-neurochirurgów dziecięcych z Teheranu i Isfahanu na zaproszenie prof. dr hab. n. med. Marka Mandery, Kierownika Kliniki Neurochirurgii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Taka wymiana i podnoszenie kompetencji zwiększa szanse dzieci w walce o życie i zdrowie. Kiedyś ogromna ilość polskich dzieci potrzebowała pomocy. Teraz lekarze z Polski mogą, pomóc dzieciom z Iranu.

Powyższa współpraca jest prowadzona w ramach projektu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Inicjatorem projektu jest Ambasador RP w Teheranie, Pan Maciej Fałkowski.

Projekt pt. Dzieci Isfahanu wpisuje się, w obchody 80-lecia przybycia Armii Andersa do Iranu. Zgodnie z intencją Władz RP ma on być wyrazem wdzięczności za gościnność Irańczyków dla tysięcy polskich dzieci, które znalazły się w Iranie w latach 1942-1944.  Projekt jest międzynarodowy i o wyjątkowej genezie.

Realizacja projektu ma również przyczynić się do promocji Polski jako źródła wysokiej jakości wiedzy i usług medycznych.

Gościnność i pobyt zapewniają im Hotele Diament SA – za co jesteśmy niezmiennie wdzięczni.

To historia o pomocy i współpracy ponad podziałami. Nas, jako fundację, cieszy bardzo ich przyjazd. Podopieczni Fundacji ISKIERKA, szczególnie Ci z guzami mózgu, często trafiają pod opiekę prof. Mandery i jego zespołu. Mają dostęp nie tylko do ich wiedzy, doświadczenia, ale i najnowocześniejszego sprzętu, który pomagamy pozyskiwać dla katowickiego szpitala.

Spotkanie i pierwsze przywitanie gości miało miejsce 26 października 2022. Wzięła w nim udział Prezes Fundacji ISKIERKA Jolanta Czernicka – Siwecka oraz opiekunka oddziału w Katowicach i koordynatorka ds. współpracy międzynarodowej fundacji  – Magda Stajno.

Polecamy wywiad z prof. Markiem Manderą oraz gośćmi gości, który ukazał się w Rynku Zdrowia

źródło: Rynek Zdrowia