Wolontariusze Fundacji ING w Katowicach i Zabrzu

Co to był za dzień! Naszych podopiecznych na oddziałach onkologicznych w Katowicach i Zabrzu odwiedzili wolontariusze z Fundacja ING Dzieciom 🦁, których wspierał dr inż. Adrian Kapczyński z Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej. Nie było to przypadkowe spotkanie, bo planowane już od kilku miesięcy. Ta fantastyczne ekipa postanowiła złożyć projekt wolontariacki w ramach Funduszu „Dobry Pomysł”, a pozyskane środki przekazać na wsparcie naszych Iskierek.

I tak właśnie, przy naszym drobnym wsparciu, zorganizowali zabawę, połączoną z wątkiem edukacyjnym. Nasi podopieczni korzystali z zabawkowych bankomatów, by następnie za otrzymane pieniądze dokonać zakupów na bazarku, które później posłużyły do wyczarowania pyszności podczas warsztatów z Kasią Stankow, naszą wspaniałą onkomamą i autorką serii "jedzONKO". Na dzieci tego dnia czekały też fantastyczne misie przekazane przez Galerię Bukowski.

Piszemy o tym też dlatego, żeby pokazać jak kreatywnie można połączyć swoją branżę z kawałkiem charytatywnym. Tutaj wolontariusze z Fundacja ING Dzieciom sięgnęli do źródła, czyli obszaru bankowości, dając dzieciom jednocześnie mnóstwo frajdy, jaką wywołały te warsztaty.