Manifest SIOP Europe

📢Solidarnie mówimy jednym głosem i wraz z polskimi organizacjami związanymi z onkologią dziecięcą wystosowaliśmy Manifest "Beating Childhood Cancer: Cure More, Cure Better and Tackle Inequalities".

Opracowany przez europejskie organizacje reprezentujące środowisko medyczne 📌SIOP Europe i pacjenckie 📌CCI Europe, Manifest ma zwrócić uwagę przyszłych europarlamentarzystów na wyzwania, z którymi mierzą się pacjenci, ich rodzice i lekarze, a także na nierówności, z jakimi mierzą się dzieci z chorobami nowotworowymi w Europie.

Apelujemy zatem o wypracowanie wspólnego, ponadnarodowego podejścia i jednolitego stanowiska wszystkich krajów Wspólnoty wobec standardów leczenia dzieci i zapewnienia optymalnej jakości ich życia także po zakończeniu choroby.

Manifest zwraca szczególną uwagę na:

✔️Ratowanie większej liczby dzieci poprzez efektywniejsze leczenie: więcej leków opracowanych specjalnie dla nich i na walkę z konkretnymi nowotworami pediatrycznymi.

✔️Wsparcie dla dzieci i młodzieży po leczeniu: nowotwór nie kończy się wraz z zakończeniem leczenia.

✔️Eliminację nierówności wśród dzieci i młodzieży chorujących na nowotwory: dostęp do przystępnych cenowo leków dla wszystkich.

Pełna jego treść dostępna jest TUTAJ.

Wśród polskich organizacji, które apelują o jego poparcie, są także: 📌Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej 📌Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową 📌Dzieciaki Chojraki, Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej 📌Fundacja "Krwinka" 📌Fundacja DKMS 📌FUNDACJA HEROSI 📌Fundacja Pani Ani - Psychoterapeutyczna Rehabilitacja Dzieci Chorych Onkologicznie 📌Fundacja Ronalda McDonalda 📌Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.