Spotkanie organizacji działajacych w onkologii dziecięcej

W dniach 21-22 czerwca 2024 razem z portalem onkorodzice.pl i Fundacją DKMS zorganizowaliśy spotkanie przedstawicieli 16 organizacji pozarządowych, działających w obszarze onkologii dziecięcej,

Spotkało się spore grono osób, które mają gotowość do działania w zakresie poprawy warunków i wyników leczenia dzieci oraz jakości opieki ich bliskich. Pierwsze spotkanie organizacji wspierających dzieci chore onkologicznie zorganizowało Stowarzyszenie Dzieciaki Chojraki w Poznaniu we wrześniu 2023 roku, przy okazji trwania Akademii Edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej. To był cenny czas i rzadka okazja do spotkania osobiście. Już wtedy poczuliśmy, że potrzebujemy spotkać się po raz kolejny, w większym gronie i na dłużej, aby bardziej szczegółowo omówić nasze pomysły na współpracę.

Udało się to w czerwcu w Warszawie. Podczas tych bardzo intensywnych dwóch dni rozmawialiśmy o tym co mamy ze sobą wspólnego, co nas dzieli, jakie są mocne strony każdej organizacji, jakie słabe i jakie obszary widzimy do wspólnych działań. Przy okazji dotykaliśmy wielkich emocji i pełni wzruszenia, radości odkrywaliśmy jak wiele nas łączy. A przede wszystkim łączy nas ogromna siła do działania i jednogłośnie uznaliśmy, że będzie ona jeszcze silniejsza, jeśli będziemy działać wspólnie.

Spotkanie moderowały: Justyna Józefowicz, psycholożka, certyfikowana trenerka FRIS, mentorka, coach, oraz Małgorzata Lipmann aktorka, wykładowczyni, acting coach, trenerka, coach, reżyserka obsad.

Spotkanie współorganizowane było z Fundacją DKMS, a koordynowała je Ewa Majewska, redaktorka naczelna naszego portalu onkorodzice.pl

DZIĘKUJEMY I CIESZYMY SIĘ NA KOLEJNE, WSPÓLNE DZIAŁANIA!