Przejdź do treści
Ustawienia
  • About US
  • Nasze social media
  • Wielkość czcionki
  • kontrast
  • Dla niesłyszących

Mistrzyni Świata w kickboxingu odwiedziła oddział w Rzeszowie

Pod koniec lutego 2026 r. na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie mieliśmy zaszczyt gościć Mistrzynię Świata w kickboxingu – Karolinę Dziedzic.

Dla naszych podopiecznych było to niezwykłe spotkanie. Mogli na żywo zobaczyć, jak wygląda walka sportowa, poznać jej zasady oraz dowiedzieć się, jak wiele pracy, dyscypliny i przygotowania stoi za każdym wejściem na ring.

Karolina przyjechała razem z mężem Andrzejem oraz Panem Łukaszem Noskiem – tatą naszego podopiecznego Mikołaja i współorganizatorem wydarzenia. To dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy stworzyć dla dzieci tak wyjątkową przestrzeń spotkania ze sportem na najwyższym poziomie.

Podczas spotkania Karolina opowiadała o dozwolonych i niedozwolonych technikach, znaczeniu ochraniaczy oraz roli rozgrzewki. Teoria była na bieżąco ilustrowana w praktyce – Andrzej i Pan Łukasz demonstrowali omawiane ruchy, a dzieci to wnikliwie obserwowały. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak prawidłowo bandażuje się dłonie przed założeniem rękawic oraz jak technicznie i bezpiecznie wyprowadzać uderzenia i kopnięcia.

W kolejnym etapie przyszedł czas na aktywność uczestników – ćwiczyliśmy ciosy, kopnięcia, a na koniec odbyła się symboliczna „walka na miecze” z wykorzystaniem piankowych rurek. 

Frekwencja była rekordowa, a zaangażowanie dzieci – ogromne. Każdy słuchał z uwagą, każdy chciał spróbować, każdy był częścią tego wydarzenia.

Na zakończenie Karolina wręczyła wszystkim uczestnikom medale. I to był moment, w którym naprawdę każdy mógł poczuć się jak zwycięzca.