Zajęcia z elementami dogoterapii goszczą na śląskich oddziałach onkologii dziecięcej od 2023 roku, kiedy jako ISKIERKA wdrożyliśmy ten projekt na stałe. Terapia z udziałem psów jest dla dzieci ważnym uzupełnieniem leczenia i wsparciem rehabilitacji. Radość z takich spotkań jest bezcenna i często udziela się także rodzicom oraz personelowi medycznemu.
W maju zainicjowaliśmy pierwsze tego typu zajęcia dedykowane studentom kierunków medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Osoby uczestniczące w zajęciach mogły poznać zalety pracy z psami terapeutycznymi i zobaczyć je w działaniu.
Dziękujemy za zaufanie i otwieranie się na tę metodę pracy z pacjentami.

