Akcja Lato

Obozy i wycieczki organizowane przez Fundację ISKIERKA wyróżniają się dwoma cechami.

Po pierwsze:  INTEGRACJA

Zapraszamy do uczestnictwa w wyjazdach nie tylko chore dzieci, ale i ich najbliższą rodzinę. Jest to okazja do integracji życia rodzinnego, które podczas długotrwałego leczenia szpitalnego jest zdezorganizowane i podporządkowane chorobie dziecka. To chwile, kiedy rodzina może wspólnie spędzić czas, odpocząć, odreagować stres, czy po prostu porozmawiać o własnych emocjach. Sprzyja to wzajemnej wymianie doświadczeń i wsparciu rodzin zmagających się z tym samym problemem, tworzy nowe przyjaźnie zarówno wśród dzieci jak i rodziców.

Po drugie: REHABILITACJA

Propagujemy atrakcyjne formy rehabilitacji psychoruchowej w naturalnych środowiskach. Aby mobilizować dzieci do ćwiczeń ruchowych wzmacniających organizm i łagodzących skutki choroby, proponujemy podczas wyjazdów różnorodne formy aktywności. Podopieczni ISKIERKI żeglują, wpinają się po górach, jeżdżą konno...

Przełamujemy tym samym stereotypy dotyczące myślenia o aktywności osób z chorobą nowotworową, pokazując jak niezwykły wpływ mają małe-wielkie sukcesy na wzrost motywacji, poczucia własnej wartości u dzieci i wzmocnienie psychiczne.

Wyjazd do Ropek na zakończenie wakacji

Stworzono

Od 27 do 31 sierpnia przebywaliśmy w "Swystowym Sadzie" w Ropkach. To kolejna w tym roku atrakcja dla naszych podopiecznych oraz ich rodzin w ramach Akcji Lato.

Mazurska przygoda 2023

Stworzono

Akcja Lato 2023 ruszyła! Od 2 do 9 lipca po raz kolejny byliśmy na Mazurach. Wyjazd, po którym ciężko wrócić do rzeczywistości, bo jednak żeglowanie po mazurskich jeziorach jest czymś niezapomnianym.

Wakacje w ośrodku wypoczynkowym Mamczur

Stworzono

Dzięki współpracy z ośrodkiem wypoczynkowym Mamczur mamy dla naszych podopiecznych z oddziału w Rzeszowie do zaoferowania bezpłatny wynajem domku letniskowego w miejscu Roztocze.

AKCJA LATO 2023

Stworzono

Zakończyliśmy już zgłoszenia do Akcji LATO 2023.