Alicja MAJKUT
Alicja to mała „wielka” wojowniczka, ma niespełna roczek i mieszka w Bieruniu. Jest bardzo pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Lekarze w piątym miesiącu życia wykryli u niej guza, który zajmował niemal całą jamę brzuszną. Badania kliniczne wykazały, że jest to nowotwór złośliwy-Neuroblastoma III stopnia. Dziewczynka jest pacjentką oddziału  Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach. Alicja, mimo iż jest jeszcze taka malutka, przeszła do tej pory kilkukrotne znieczulenie, biopsję guza, trepanobiopsję szpiku, wszczepienie portu donaczyniowego, szereg badań oraz kilkukrotne przetaczanie krwi i płytek. Obecnie jest po piątym cyklu chemioterapii. Niestety, bardzo źle znosi każdy cykl. Szczególnie te 5-cio dniowe. Długo nie potrafi się po nich pozbierać. Parametry krwi mocno spadają w dół, a także za każdym razem dopada ją ostre zapalenie jamy ustnej i gardła. Związane jest to z ogromnym bólem, przyjmowaniem mocnych środków przeciwbólowych, dodatkowych leków oraz niemożliwością przyjmowania pokarmów i płynów. Alicja czeka, aż guz się zmniejszy, aby mógł być usunięty. Mimo tak wielkiego cierpienia wciąż czaruje wszystkich swoim pięknym uśmiechem.

Badania przeprowadzone w Polsce wykazały, że guz znajduje się w newralgicznym miejscu. Umiejscowienie guza w pobliżu dużych naczyń krwionośnych obarcza operację dużym ryzykiem. Rodzice szukają pomocy wszędzie, gdzie się da w Polsce i za granicą. Jak wiadomo czas odgrywa tutaj ogromną rolę. Alusia została zakwalifikowana do operacji w klinice w Tübingen w Niemczech.  Potrzebna była suma ok. 86 tys. euro, czyli ok 360 tys. złotych, którą na szczęście udało się zebrać. Jednak oprócz kosztów leczenia, potrzebne są środki na wydatki towarzyszące leczeniu takie jak dojazd i pobyt na miejscu.

Z całego serca pragniemy by Alicja wróciła do zdrowia. Dlatego prosimy Państwa o wsparcie dla rodziny w trudnych dla niej chwilach. Zachęcamy do wpłacania darowizn na indywidualny numer subkonta i do podzielenia się swoim 1% w okresie rozliczeniowym. Za każdą okazaną pomoc w imieniu rodziny serdecznie dziękujemy.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 18.01.2018

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
66 1050 0099 6781 1000 1000 0661
1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Alicja MAJKUT”

wesprzyj F udostępnij


Kontakt do opiekuna

Izabela Molenda, tel.: 600 812 046, email: i.molenda@fundacjaiskierka.pl